Superliga | Etapa 11: UTA Arad - FC Hermannstadt, astăzi, ora 16.45

Astăzi sunt programate alte 3 jocuri din cadrul rundei a 11-a. Primul va începe la ora 16.45 de minute între UTA Arad și Hermannstadt, singura echipă rămasă neînvinsă.

Doar o înfrângere au suferit arădenii în ultimele șapte etape (20 august 2022, Rapid - UTA 1-0), interval în care au mai înregistrat trei victorii şi tot atâtea remize.

FC Hermannstadt este singura echipă neînvinsă în campionat, palmaresul acestora cuprinzând cinci succese şi patru rezultate de egalitate.

UTA şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul 2020 - 2021, de trei ori, un joc încheindu-se cu victoria sibienilor, iar alte două la egalitate.

234 este indexul InStat stabilit de Sota Mino în primele 10 etape, cel mai mare înregistrat de un mijlocaş central defensiv în acest sezon. Jucătorul japonez al sibienilor s-a remarcat la mai multe capitole, printre care un procentaj de 89 % pase reuşite / meci, 10 dueluri câştigate / meci sau 8 intercepţii reuşite / meci.

9.340 spectatori / meci este media înregistrată de UTA în acest sezon, locul 4 la acest capitol.

Mediile de vârstă

UTA Arad - 25 ani şi 4 luni.

FC Hermannstadt - 25 ani şi 6 luni.

Doar 21 de jucători au bifat minute pentru sibieni în acest sezon, Mihai Butean fiind singurul integralist.

24 de fotbalişti a utilizat UTA în primele 10 etape, dintre care 11 sunt jucători străini.