Futsal / Finala Mică: Dunărea Călăraşi – Autobergamo Deva, joi, 9 mai, ora 17.30

Futsal / Finala Mică: Dunărea Călăraşi – Autobergamo Deva, joi, 9 mai, ora 17.30

Sala Polivalentă Ion C. Neagu va găzdui joi, 9 mai, începând cu ora 17.30 de minute Finala Mică a play – off-ului ligii I la futsal. Se vor afla faţă în faţă Futsal Club Dunărea Călăraşi şi Autobergamo Deva, ocupantele locurilor 2 în cele două Serii ale play – off-ului.

 

Cele două echipe au mai jucat o dată pentru obţinerea medaliei de bronz. S-a întâmplat la finele sezonului 2014-2015. În prima manşă, pe 11 mai, la Călăraşi, cele două echipe au încheiat la egalitate, 2-2. Două săptămâni mai târziu, la Deva, Autobergamo s-a impus cu 4-2, ocupând finalmente locul 3 în România.

Ultima confruntare dintre cele două echipe a avut loc la Călăraşi, pe 16 martie, în cadrul semifinalelor Cupei României. Dunărea s-a impus cu 5-2 intrând şi în posesia mult râvnitului trofeu.

În cadrul sezonului regular, partida din tur de la Călăraşi, desfăşurată pe 4 noiembrie 2018 s-a încheiat 3-3. La Deva, în retur, pe 3 martie, Autobergamo a câştigat cu 4-1.

Finala pentru locurile 3-4 va fi arbitrată de tandemul Florin Aurelian Macovei (Galaţi( - Ionuţ Smeu (Brăila). Rezervă este Flavius Ionuţ Cojocaru (Galaţi). Observatori au fost desemnaţi: Marius Mititel şi Petre Radu, ambii din Bucureşti.

Dunărea Călăraşi

Locul 4 la finele sezonului regular: 33 puncte (18 partide)

Play-off

Seria A / Rezultate

Et. 1 Dunărea – Informatica Timişoara               3-1

Et. 2 Imperial WET Miercurea Ciuc – Dunărea  5-2

Et. 4 Informatica Timişoara – Dunărea               0-4

Et. 5 Dunărea Călăraşi – Imperial WET               3-4

Clasament Seria A

  1. Imperial WET M. Ciuc    4   4   0   0   25-8   15p
  2. Dunărea Călăraşi           4   2   0   2  12-10    7p
  3. Informatica Timişoara    4   0   0   4    4-23    0p

afisdunareadeva

Autobergamo Deva

Locul 3 la finele sezonului regular: 42 de puncte (18 partide)

Play-off

Seria B / Rezultate

Et. 2 Autobergamo Deva – FK Odorheiu Secuiesc 6-1

Et. 3 United Galaţi – Autobergamo Deva                2-1

Et. 5 FK Odorheiu Secuiesc – Autobergamo Deva   5-5

Et. 6 Autobergamo Deva – United Galaţi                 8-4

Clasament Grupa B

  1. United Galaţi                    4   3   0   1    17-13   12p
  2. Autobergamo Deva         4   2   1   1    20-12     8p
  3. FK Odorheiu Secuiesc   4   0   1   3    10-22     1p

 

Dunărea vs. Autobergamo / Ediţia 2018-2019

Sezon regular

04.11.2018 Et. 7: Dunărea – Autobergamo 3-3

03.03.2019 Et. 16: Autobergamo – Dunărea 4-1

Cupa României / Semifinale

16.03.2019 Autobergamo – Dunărea 2-5

Copy of dunareacalarasi

FUTSAL CLUB DUNĂREA CĂLĂRAŞI

An înfiinţare: 2012

Culori: galben-albastru

Palmares: Locul 4 la finalul sezonului 2014-2015 al ligii I; Câştigătoare a Cupei României în 2019.

Lot de jucători

Portari:  1. Andrei Costin Moldovanu; 82. Eugen Cinaru; 21. Igor Garcia Fernandez

Jucători: 2. Ionuţ Movileanu ; 3. George Daniel Tomescu; 6. Doru Cristian Rotaru; 8. Marian Şotârcă; 17. Monteiro Augusto Thyago; 5. Robert Gabriel Vârlan; 7. Marian Alexandru Plugaru; 14. Yanez Galan Alberto; 15. Cesar Antonio Torralvo Ribeiro; 11. Rodrigo Coelho Confettura; 87. Gabriel Şerban; 12. Paulo Nuno Costa Pinto

Antrenor principal: Marian Şotârcă

Antrenor secund: George Tomescu

Team manager: Cristian Coman           

Preşedinte: Victor Baicu

autobergamodeva

ASOCIAŢIA FOTBAL CLUB  AUTOBERGAMO

An înfiinţare: 2013

Culori: vişiniu-alb-negru

Palmares: Campioană a României în 2014 şi 2017; Câștigătoare a Cupei României în 2015 şi 2016; Câștigătoare a Supercupei României în 2014, 2015 şi 2016; Participantă în UEFA Futsal Cup Moscova 2014; Participantă în UEFA Futsal Cup Elite Round Madrid 2017.

Lot de jucători

Portari: 1. Vlad Octavian Iancu; 12. Petrişor Toni Toniţă

Jucători: 5. Ion Anton; 3. Attila Biro; 14. Pardo Noe Calvo; 9. Vlad Costea; 23. Antoni Vives Jodas; 46. Letra Da Costa Ferreira Paulo Josue; 10. Cristian Obadă; 2. Adrian Pânzaru; 8. Andre Luis Sasse; 11. Sergiu Tacot; 13. Varela Da Silva Magnus Guilherme; 7. Da Silva Gomes Andre Gaspar

Antrenor: Adrian Moţ

Preşedinte: Dorin Popa