FOTBAL / Mostiștea Ulmu se califică în turul 4 al Cupei României!

Mostiștea Ulmu s-a revanșat în fața ialomițenilor de la Unirea Slobozia (după dubla înfrângere suferită în vară în cadrul barajului de promovare în L2) învingându-i astăzi după-amiază la Călărași cu 3-1 în cadrul turului 3 al Cupei României ediția 2020-2021.

N. Romanescu a deschis scorul în minutul 11, Mostiștea fiind egalată după nici 2 minute după reușita lui F. Dumbrăvean (min. 13). În minutul 40, D. Stoian înscrie pentru Ulmu, diferența fiind majorată în prelungirile jocului atunci când C. Roșu a marcat pentru 3-1 (min. 90+4).

Programată inițial la ora 14.30 partida a început cu o întârziere de circa 78 de minute. Arbitrul de centru Bogdan Neculcea din București n-a mai putut oficia fiind în contact cu o persoană depistată pozitiv cu noul coronavirus. Locul său a fost luat de Valentin Porumbel care a fost așteptat de la București să vină la joc.

Mostiștea se califică în turul 4 și după toate probabilitățile s-ar putea duela în faza imediat următoare cu…Dunărea Călărași.

Agricola Borcea și-a luat adio de la competiția surprizelor fiind eliminată, la Cernavodă, de Axiopolis, scor 6-3

Miercuri, 7 octombrie

U Craiova 1948 – CSM Reșița 6-4 după lovituri de departajare (1-1 după 90 și 120 de minute, 5-3 la lovituri de departajare)

Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 2-0

FC Pucioasa – SR Municipal Braşov 3-5 după lovituri de departajare (1-1 după 90 și 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)

Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 6-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin 1-2

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău 3-0

Partida nu s-a desfășurat întrucât Aerostar Bacău înregistrează cazuri pozitive de Covid-19.

Minaur Baia Mare- Fotbal Comuna Recea  0-3

Partida nu s-a desfășurat întrucât Minaur Baia Mare înregistrează cazuri pozitive de Covid-19.