AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 14-a

AJF Călăraşi / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 14-a

AJF Călăraşi a programat sâmbăta trecută partidele din cadrul etapei cu numărul 14 a ligii a 4-a.

Venus a strălucit şi la Ciocăneşti învingând Dunărea cu 2-0. Unirea Mânăstirea a făcut show la Curcani trecând cu 10-0 de nou – promovata Unirea Mânăstirea.

Dunărea Grădiştea a produs surpriza învingând pe CSM Olteniţa cu 3-1. Surprinzătoare şi victoria Petrolului din Ileana, la Jegălia, 3-2 cu Tricolorul.

Iată mai jos casetele tehnice ale rundei a 14-a

 

Spicul Vâlcelele – Conpet Ştefan cel Mare 3-0

Au marcat: Ionuţ Beia (44, 77), Cristian Dan (64)

Spicul: 12. M. Nuţu – 4. C. Stoenciu, 21. A. David, 19. Fl. Mustaţă, 22. S. Matei, 5. I. Beia, 18. Ov. Grigorie, 3. V. Barbu, 8. T. Ciulinaru (14. M. Păun, 46’), 13. Cr. Dan, 15. M. Şerban (17. C. Ghiţă, 75’). Rezerve: 1. R. Vintilă.

Antrenor: Ionuţ Beia

Conpet: 36. Ad. Rizea (1. V. Muşat, 87’) – 25. G. Tase, 17. L. Roşoagă, 8. M. Marin, 5. I. Vasilescu, 10. R. Doicin (15. A. Dima, 71’), 19. C. Achim (14. V. Ene, 75’), 7. I. Alecu (11. C. Stoica, 81’), 13. M. Barbu, 6. M. Vică, 16. D. Diniţă. Rezerve: -

Antrenor: Petre Dănilă

Au arbitrat: Liviu Mitea – Daniel Vasile, Bogdan Negoiţă

Observator: Ion Crăciun

Cartonaşe galbene: Cr. Dan (27), Ov. Grigorie (55) / L. Roşoagă (88)

 

Victoria Lehliu – ACS Roseţi 2-6

Au marcat: Felix Vernescu (7), Iulian Tudose (18) / Daniel Simion (15, 66), Florin Perlea (37), Gabriel Anghel (64, 80), Radu Bodeanu (73)

Victoria: 23. G. Pantilimon – 2. Fl. Brebu, 3. M. Drăghici, 15. Al. Stan, 4. G. Nae, 8. B. Oprea, 7. M. Costache, 11. I. Tudose (5. M. Anghel, 75’), 9. G. Panaete, 17. F. Vernescu (16. M. Antal, 46’), 14. Al. Atanasiu (10. B. Antonache, 46’). Rezerve: 13. M. Voinea

Antrenor: Ninel Milea

ACS: 82. E. Cinaru – 5. D. Chiriţă, 26. C. Badea, 4. Şt. Anghel, 2. A. Florea, 17. I. Crăciun (13. D. Chiru, 81’), 6. R. Bodeanu, 14. D. Simion (25. T. Lazăr, 86’), 10. Fl. Perlea, 7. I. Ţeicu (16. V. Alexandru, 73’), 11. V. Bărăscu (15. G. Anghel, 46’). Rezerve: 1. M. Crăciun

Antrenor: Cristian Cinaru

Au arbitrat: Marius Leca – Alexandru Dîrmon, Laurenţiu Baicu

Observator: Constantin Ştefan

Cartonaşe galbene: M. Costache (21), F. Vernescu (36), M. Drăghici (61, 69), I. Tudose (72) / A. Florea (76), V. Alexandru (80)

Cartonaşe roşii: M. Drăghici (69 – Victoria Lehliu)

 

Viitorul Curcani – Victoria Chirnogi 3-2

Au marcat: Daniel Deacu (25), Adrian Prunaru (49), Florin Chirvăsuţă (90+3 – pen.) / Dumitru Ion (19), Marian Manea (62)

Viitorul: 1. I. Ghenea – 5. N. Romanescu, 14. Şt. Ţintă, 7. M. Gheorghe (2. V. Stanciu, 89’), 8. Fl. Chirvăsuţă, 9. Ad. Prunaru, 15. Al. Sandu (3. M. Bratu, 73’), 16. A. Marin, 10. D. Niţă (13. A. Niţă, 70’), 6. M. Păun, 4. D. Deacu. Rezerve: 12. M. Diniţă, 11. I. Romanescu, 17. I. Dragoman

Antrenor: -

Victoria: 1. M. Cantacuz (23. V. Ghenea, 74’) – 16. A. Chiriţă, 14. Cr. Dinu, 20. E. Vlaicu, 13. V. Harbuz, 15. Fl. Mocănaşu, 5. G. Niţă, 10. D. Ion (8. Al. Dragomir, 90+2’), 7. M. Manea (6. C. Lisma, 66’), 9. M. Magealîc, 11. Cl. Năstase (17. A. Anghel, 78’). Rezerve: 2. C. Stanciu, 18. Fl. Luiceanu

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Florinel Dinu, Alexandru Popa

Observator: Costel Stan

Cartonaşe galbene: N. Romanescu (47), V. Stanciu (90+4) / G. Niţă (65), C. Lisma (90+1), Cr. Dinu (90+3)

 

Dunărea Grădiştea – ACSM Olteniţa 3-1

Au marcat: Laurenţiu Nicolae (41), Valentin Rădoi (58), Andrei Lucan (63) / Răzvan Udrea (54)

Dunărea: 1. A. Stanciu – 16. Ad. Măciucă, 19. C. Mihuţ, 3. A. Lucan, 11. Ad. Petcu, 10. V. Rădoi, 13. Şt. Boscornea, 18. L. Nicolae (15. I. Voicu, 90’), 9. C. Crăciun, 17. I. Vasile (20. C. Constantin, 63’), 14. M. Gheorghe (7. Romulus Ilie, 75’). Rezerve: 12. I. Oancea, 5. A. Radu, 6. Gh. Buică.

Antrenor: -

ACSM: 34. A. Ştefan – 19. R. Lupaşcu (9. Al. Stancu, 77’), 6. E. Lambă, 13. B. Constantin, 3. M. Bică, 15. V. Crăciun (20. C. Ghiţă, 46’), 11. R. Udrea, 8. S. Rotaru, 17. F. Porumbel (18. M. Stoica, 46’), 10. L. Pintea, 7. Al. Alexa. Rezerve: 1. I. Manea, 14. I. Mitran, 12. S. Budeanu.

Antrenor: Răzvan Huzuneanu

Au arbitrat: Costin Dan – George Cojocaru, Mihai Constantin

Observator: Alexandru Botea

Cartonaşe galbene: Şt. Boscornea (88) / S. Rotaru (32), R. Udrea (57)

 

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina 7-1

Au marcat: Alexandru Lalciu (15), Ionel Păun (49, 61), George Nedelcu (52), Dragoş Zaharia (55, 75), Liviu Marin (88) / Nicolae Badea (58)

Partizan: 17. R. Vasilache – 15. A. Mustaţă (3. A. Zaharia, 70’), 21. G. Nedelcu, 25. Al. Lalciu (9. L. Marin, 60’), 22. Al. Ungureanu (10. I. Păun, 46’), 11. Dr. Zaharia, 2. Ad. Volintiru, 1. M. Stelea, 20. I. Rotaru (77. C. Dinu, 63’), 27. S. Drăgan, 8. R. Cotei. Rezerve: 80. T. Săndescu, 7. M. Dragu, 14. A. Filip.

Antrenor: Ionuţ Sotir

Unirea: 1. Fl. Drumea – 3. N. Badea, 4. Şt. Simion, 10. C. Şercăianu, 14. Fl. Viziru, 15. A. Iuga, 9. Cl. Toader, 8. R. Iordache, 18. I. Iancu, 2. C. Bucur, 11. A. Simion. Rezerve: 13. N. Stanciu, 5. C. Ţaporea, 6. A. Fierbinţeanu, 16. A. Răţoi.

Antrenor: -

Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Adrian Ioniţă, Ionuţ Jecu

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: Al. Lalciu (27) / A. Simion (67)

 

Progresul Fundulea – Steaua Radovanu 0-2

Au marcat: Ionuţ Mirea (10), Adrian Stan (83)

Progresul: 1. I. Sava – 6. N. Ionel, 5. G. Zidaru (15. Al. Popescu, 80’), 7. Fl. Dorobanţu, 11. Al. Leordeanu, 14. G. Petrache, 3. E. Constantinescu, 77. D. Dinu (8 V. Zidaru, 50’), 20. R. Braşoveanu, 4. I. Ruse (9. G. Floare, 61’), 17. M. Marin. Rezerve: 12. G. Malama

Antrenor: Ionel Sava

Steaua: 1. Fl. Moldoveanu – 6. G. Oprea, 15. A. Ioniţă, 3. Al. Gheorghe, 9. L. Zeld (2. M. Barbu, 56’), 8. C. Necula, 20. G. Velicu, 18. M. Stoian, 7. I. Mirea (4. D. Beleagă, 81’), 10. M. Ion, 17. Ad. Stan (5. C. Ion, 89’). Rezerve: 19. I. Baghioalcă, 16. P. Felea, 28. C. Cantacuz

Antrenor: Marian Luican

Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Ştefan Tudor, Constantin Petre.

Observator: George Coman

Cartonaşe galbene: G. Zidaru (77) / A. Ioniţă (83)

 

Dunărea Ciocăneşti – Venus Independenţa 0-2

Au marcat: Florin Dumitru (279, Alin Zaharia (31)

Dunărea: 77. G. Popa – 11. I. Călin, 3. M. Petrache (16. Cr. Movilă), 6. N. Câinaru, 19. M. Vişan, 7. M. Vârban, 14. L. Badea, 8. C. Minea (23. G. Drumcea), 5. M. Tudor (2. N. Păun), 4. C. Ţicu (B. Tudor), 10. I. Coba. Rezerve: 1. S. Smaranda, 21. A. Rusie, 22. D. Neagu

Antrenor: Aurelian Jecu

Venus: 1. L. Marin – 5. R. Dumitrică, 3. A. Chiva, 4. Fl. Dumitru, 17. L. Venţer (14. M. Ene, 77’), 6. Vl. Minea (18. Al. Ion, 80’), 7. C. Alexe, 10. T. Vincene, 15. I. Andrei (20. M. Minea, 62’). 9. Cr. Chiriţă, 11. A. Zaharia (8. M. Colţatu, 71’). Rezerve: 12. T. Dezmirean.

Antrenor: Ilie Zeciu

Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Laurenţiu Ruse, Ionuţ Băţan

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: M. Petrache (26), M. Vârban (44), L. Badea (59), I. Călin (71) / T. Vincene (20), Fl. Dumitru (43), M. Minea (83)

Cartonaşe roşii: T. Dezmirean (min. 73 – Venus)

 

Tricolorul Jegălia – Petrolul Ileana 2-3

Au marcat: Nicolae Albu (74, 82) / Aurel Ursu (71, 76), Tudor Datcu (88)

Tricolorul: 1. M. Ene – 6. C. Gheorghe, 18. I. Gheorghe (16. I. Apostol, 30’), 8. M. Petcu, 17. G. Şerban (7. I. Criste, 81’), 4. A. Marin, 5. G. Martin, 11. N. Albu, 13. Cr. Iancu, 10. V. Ocneru, 9. S. Ştefan (2. I. Stănică, 46’). Rezerve: 12. P. Leuştean

Antrenor: George Panait

Petrolul: 12. M. Vasile, 7. I. Constantin, 8. R. Micu (4. E. Păun, 60’), 6. I. Florea, 16. T. Datcu, 5. Al. Lolea (9. Fl. Lazăr, 88’), 11. M. Florea, 13. G. Răduţă, 10. M. Ursu, 14. Cr. Ceauşu, 3. H. Constantin. Rezerve: 1. M. Dumitrescu, 2. M. Topai.

Antrenor: -

Au arbitrat: Marius Anghel – Alexandru Nicoiu, Carlos Lopez

Observator: Ionel Florea

Cartonaşe galbene: M. Ene (70) / M. Ursu (649, T. Datcu (829, E. Păun (88)

Cartonaşe roşii: E. Păun (min. 88 – Petrolul)

 

Vulturii Gălbinaşi – Unirea Mânăstirea 0-10

Au marcat: Cristian Manta (10, 55, 60), Mirel Duţu (14), Daniel Dedu (35, 90), Samuel Lazăr (57), Marius Gheorghe (75), Dănuţ Moise (80, 83)

Vulturii: 1. D. Barbu – 19. D. Dumitru, 9. V. Dumitru, 7. M. Lincan, 17. G. Eftimie, 77. A. Roman, 10. Cr. Dumitru, 28. Al. Zidaru, 22. M. Vasile, 3. V. Eftimie, 8. S. Ifrim. Rezerve: 4. Gh. Niţă, 81. D. Dumitru.

Antrenor: -

Unirea: 1. C. Lazăr – 12. R. Wincentovicz, 8. M. Ion, 5. C. Stoica, 2. M. Gheorghe, 3. Al. Papacea (17. A. Rădulescu, 57’), 13. Al. Stochiţă (15. S. Lazăr, 55’), 4. M. Duţu (10. Al. Şelaru, 46’), 11. C. Ana, 7. D. Dedu, 9. Cr. Manta (14. D. Moise, 60’). Rezerve: 22. G. Cotea, 6. S. Niculai, 16. Fl. Buciu.

Antrenor: Gabriel Cotea

Au arbitrat: Vasilică Ruse – Robert Cârlea, Cătălin Bratu

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: S. Ifrim (65), Al. Zidaru (75), Cr. Dumitru (30) / M. Ion (30, 75), D. Moise (80)

Cartonaşe roşii: Marian Ion (min. 75 – Unirea).

 

Clasament

  1. Venus Independenţa  14  13   1   0   60-8     40
  2. Unirea Mânăstirea      14  11   0   3   48-13   33
  3. Partizan Crivăţ              14    9   3   2  53-24    30
  4. CSM Olteniţa                14    9   1   4   49-17   28
  5. Spicul Vâlcelele            14    8   2   4   35-25   26
  6. Viitorul Curcani            14    8   2   4   39-32   26
  7. Victoria Chirnogi          14    8   0   6   38-32   24
  8. Dunărea Ciocăneşti     14    7   1   6   42-22   22
  9. ACS Roseţi                     14    6   2   6   43-33  20
  10. Dunărea Grădiştea    14    6   2   6   33-29   20
  11. Victoria Lehliu            14    5   3   6   32-33   18
  12. Progresul Fundulea   14    6   0   8   21-25   18    
  13. Tricolorul Jegălia       14     5   1   8   24-34   16
  14. Steaua Radovanu      14    4   3    7   35-42  15
  15. Unirea Dragalina       14     4   1   9   24-46  13
  16. Petrolul Ileana           14    4   0  10   28-54  12
  17. Conpet Şt. Cel Mare 14    1   0  13   13-72    3
  18. Vulturii Gălbinaşi      14    1   0  13   18-94    3

 

Etapa a 15-a / Sâmbătă, 9 noiembrie, ora 14.00

Steaua Radovanu – Dunărea Ciocăneşti

Petrolul – Progresul Fundulea

ACS Roseţi – Tricolorul Jegălia

Unirea Mânăstirea – Victoria Lehliu

CSM Olteniţa – Vulturii Gălbinaşi

Conpet – Dunărea Grădiştea

Unirea Dragalina – Spicul Vâlcelele

Victoria Chirnogi – Partizan Crivăţ

Venus Independenţa – Viitorul Curcani