AJF Călăraşi a programat sâmbăta trecută partidele din cadrul etapei cu numărul 14 a ligii a 4-a.
Venus a strălucit şi la Ciocăneşti învingând Dunărea cu 2-0. Unirea Mânăstirea a făcut show la Curcani trecând cu 10-0 de nou – promovata Unirea Mânăstirea.
Dunărea Grădiştea a produs surpriza învingând pe CSM Olteniţa cu 3-1. Surprinzătoare şi victoria Petrolului din Ileana, la Jegălia, 3-2 cu Tricolorul.
Iată mai jos casetele tehnice ale rundei a 14-a
Spicul Vâlcelele – Conpet Ştefan cel Mare 3-0
Au marcat: Ionuţ Beia (44, 77), Cristian Dan (64)
Spicul: 12. M. Nuţu – 4. C. Stoenciu, 21. A. David, 19. Fl. Mustaţă, 22. S. Matei, 5. I. Beia, 18. Ov. Grigorie, 3. V. Barbu, 8. T. Ciulinaru (14. M. Păun, 46’), 13. Cr. Dan, 15. M. Şerban (17. C. Ghiţă, 75’). Rezerve: 1. R. Vintilă.
Antrenor: Ionuţ Beia
Conpet: 36. Ad. Rizea (1. V. Muşat, 87’) – 25. G. Tase, 17. L. Roşoagă, 8. M. Marin, 5. I. Vasilescu, 10. R. Doicin (15. A. Dima, 71’), 19. C. Achim (14. V. Ene, 75’), 7. I. Alecu (11. C. Stoica, 81’), 13. M. Barbu, 6. M. Vică, 16. D. Diniţă. Rezerve: -
Antrenor: Petre Dănilă
Au arbitrat: Liviu Mitea – Daniel Vasile, Bogdan Negoiţă
Observator: Ion Crăciun
Cartonaşe galbene: Cr. Dan (27), Ov. Grigorie (55) / L. Roşoagă (88)
Victoria Lehliu – ACS Roseţi 2-6
Au marcat: Felix Vernescu (7), Iulian Tudose (18) / Daniel Simion (15, 66), Florin Perlea (37), Gabriel Anghel (64, 80), Radu Bodeanu (73)
Victoria: 23. G. Pantilimon – 2. Fl. Brebu, 3. M. Drăghici, 15. Al. Stan, 4. G. Nae, 8. B. Oprea, 7. M. Costache, 11. I. Tudose (5. M. Anghel, 75’), 9. G. Panaete, 17. F. Vernescu (16. M. Antal, 46’), 14. Al. Atanasiu (10. B. Antonache, 46’). Rezerve: 13. M. Voinea
Antrenor: Ninel Milea
ACS: 82. E. Cinaru – 5. D. Chiriţă, 26. C. Badea, 4. Şt. Anghel, 2. A. Florea, 17. I. Crăciun (13. D. Chiru, 81’), 6. R. Bodeanu, 14. D. Simion (25. T. Lazăr, 86’), 10. Fl. Perlea, 7. I. Ţeicu (16. V. Alexandru, 73’), 11. V. Bărăscu (15. G. Anghel, 46’). Rezerve: 1. M. Crăciun
Antrenor: Cristian Cinaru
Au arbitrat: Marius Leca – Alexandru Dîrmon, Laurenţiu Baicu
Observator: Constantin Ştefan
Cartonaşe galbene: M. Costache (21), F. Vernescu (36), M. Drăghici (61, 69), I. Tudose (72) / A. Florea (76), V. Alexandru (80)
Cartonaşe roşii: M. Drăghici (69 – Victoria Lehliu)
Viitorul Curcani – Victoria Chirnogi 3-2
Au marcat: Daniel Deacu (25), Adrian Prunaru (49), Florin Chirvăsuţă (90+3 – pen.) / Dumitru Ion (19), Marian Manea (62)
Viitorul: 1. I. Ghenea – 5. N. Romanescu, 14. Şt. Ţintă, 7. M. Gheorghe (2. V. Stanciu, 89’), 8. Fl. Chirvăsuţă, 9. Ad. Prunaru, 15. Al. Sandu (3. M. Bratu, 73’), 16. A. Marin, 10. D. Niţă (13. A. Niţă, 70’), 6. M. Păun, 4. D. Deacu. Rezerve: 12. M. Diniţă, 11. I. Romanescu, 17. I. Dragoman
Antrenor: -
Victoria: 1. M. Cantacuz (23. V. Ghenea, 74’) – 16. A. Chiriţă, 14. Cr. Dinu, 20. E. Vlaicu, 13. V. Harbuz, 15. Fl. Mocănaşu, 5. G. Niţă, 10. D. Ion (8. Al. Dragomir, 90+2’), 7. M. Manea (6. C. Lisma, 66’), 9. M. Magealîc, 11. Cl. Năstase (17. A. Anghel, 78’). Rezerve: 2. C. Stanciu, 18. Fl. Luiceanu
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Au arbitrat: Virgil Văleanu – Florinel Dinu, Alexandru Popa
Observator: Costel Stan
Cartonaşe galbene: N. Romanescu (47), V. Stanciu (90+4) / G. Niţă (65), C. Lisma (90+1), Cr. Dinu (90+3)
Dunărea Grădiştea – ACSM Olteniţa 3-1
Au marcat: Laurenţiu Nicolae (41), Valentin Rădoi (58), Andrei Lucan (63) / Răzvan Udrea (54)
Dunărea: 1. A. Stanciu – 16. Ad. Măciucă, 19. C. Mihuţ, 3. A. Lucan, 11. Ad. Petcu, 10. V. Rădoi, 13. Şt. Boscornea, 18. L. Nicolae (15. I. Voicu, 90’), 9. C. Crăciun, 17. I. Vasile (20. C. Constantin, 63’), 14. M. Gheorghe (7. Romulus Ilie, 75’). Rezerve: 12. I. Oancea, 5. A. Radu, 6. Gh. Buică.
Antrenor: -
ACSM: 34. A. Ştefan – 19. R. Lupaşcu (9. Al. Stancu, 77’), 6. E. Lambă, 13. B. Constantin, 3. M. Bică, 15. V. Crăciun (20. C. Ghiţă, 46’), 11. R. Udrea, 8. S. Rotaru, 17. F. Porumbel (18. M. Stoica, 46’), 10. L. Pintea, 7. Al. Alexa. Rezerve: 1. I. Manea, 14. I. Mitran, 12. S. Budeanu.
Antrenor: Răzvan Huzuneanu
Au arbitrat: Costin Dan – George Cojocaru, Mihai Constantin
Observator: Alexandru Botea
Cartonaşe galbene: Şt. Boscornea (88) / S. Rotaru (32), R. Udrea (57)
Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina 7-1
Au marcat: Alexandru Lalciu (15), Ionel Păun (49, 61), George Nedelcu (52), Dragoş Zaharia (55, 75), Liviu Marin (88) / Nicolae Badea (58)
Partizan: 17. R. Vasilache – 15. A. Mustaţă (3. A. Zaharia, 70’), 21. G. Nedelcu, 25. Al. Lalciu (9. L. Marin, 60’), 22. Al. Ungureanu (10. I. Păun, 46’), 11. Dr. Zaharia, 2. Ad. Volintiru, 1. M. Stelea, 20. I. Rotaru (77. C. Dinu, 63’), 27. S. Drăgan, 8. R. Cotei. Rezerve: 80. T. Săndescu, 7. M. Dragu, 14. A. Filip.
Antrenor: Ionuţ Sotir
Unirea: 1. Fl. Drumea – 3. N. Badea, 4. Şt. Simion, 10. C. Şercăianu, 14. Fl. Viziru, 15. A. Iuga, 9. Cl. Toader, 8. R. Iordache, 18. I. Iancu, 2. C. Bucur, 11. A. Simion. Rezerve: 13. N. Stanciu, 5. C. Ţaporea, 6. A. Fierbinţeanu, 16. A. Răţoi.
Antrenor: -
Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Adrian Ioniţă, Ionuţ Jecu
Observator: Iulian Bobeică
Cartonaşe galbene: Al. Lalciu (27) / A. Simion (67)
Progresul Fundulea – Steaua Radovanu 0-2
Au marcat: Ionuţ Mirea (10), Adrian Stan (83)
Progresul: 1. I. Sava – 6. N. Ionel, 5. G. Zidaru (15. Al. Popescu, 80’), 7. Fl. Dorobanţu, 11. Al. Leordeanu, 14. G. Petrache, 3. E. Constantinescu, 77. D. Dinu (8 V. Zidaru, 50’), 20. R. Braşoveanu, 4. I. Ruse (9. G. Floare, 61’), 17. M. Marin. Rezerve: 12. G. Malama
Antrenor: Ionel Sava
Steaua: 1. Fl. Moldoveanu – 6. G. Oprea, 15. A. Ioniţă, 3. Al. Gheorghe, 9. L. Zeld (2. M. Barbu, 56’), 8. C. Necula, 20. G. Velicu, 18. M. Stoian, 7. I. Mirea (4. D. Beleagă, 81’), 10. M. Ion, 17. Ad. Stan (5. C. Ion, 89’). Rezerve: 19. I. Baghioalcă, 16. P. Felea, 28. C. Cantacuz
Antrenor: Marian Luican
Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Ştefan Tudor, Constantin Petre.
Observator: George Coman
Cartonaşe galbene: G. Zidaru (77) / A. Ioniţă (83)
Dunărea Ciocăneşti – Venus Independenţa 0-2
Au marcat: Florin Dumitru (279, Alin Zaharia (31)
Dunărea: 77. G. Popa – 11. I. Călin, 3. M. Petrache (16. Cr. Movilă), 6. N. Câinaru, 19. M. Vişan, 7. M. Vârban, 14. L. Badea, 8. C. Minea (23. G. Drumcea), 5. M. Tudor (2. N. Păun), 4. C. Ţicu (B. Tudor), 10. I. Coba. Rezerve: 1. S. Smaranda, 21. A. Rusie, 22. D. Neagu
Antrenor: Aurelian Jecu
Venus: 1. L. Marin – 5. R. Dumitrică, 3. A. Chiva, 4. Fl. Dumitru, 17. L. Venţer (14. M. Ene, 77’), 6. Vl. Minea (18. Al. Ion, 80’), 7. C. Alexe, 10. T. Vincene, 15. I. Andrei (20. M. Minea, 62’). 9. Cr. Chiriţă, 11. A. Zaharia (8. M. Colţatu, 71’). Rezerve: 12. T. Dezmirean.
Antrenor: Ilie Zeciu
Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Laurenţiu Ruse, Ionuţ Băţan
Observator: Ionel Ivanciu
Cartonaşe galbene: M. Petrache (26), M. Vârban (44), L. Badea (59), I. Călin (71) / T. Vincene (20), Fl. Dumitru (43), M. Minea (83)
Cartonaşe roşii: T. Dezmirean (min. 73 – Venus)
Tricolorul Jegălia – Petrolul Ileana 2-3
Au marcat: Nicolae Albu (74, 82) / Aurel Ursu (71, 76), Tudor Datcu (88)
Tricolorul: 1. M. Ene – 6. C. Gheorghe, 18. I. Gheorghe (16. I. Apostol, 30’), 8. M. Petcu, 17. G. Şerban (7. I. Criste, 81’), 4. A. Marin, 5. G. Martin, 11. N. Albu, 13. Cr. Iancu, 10. V. Ocneru, 9. S. Ştefan (2. I. Stănică, 46’). Rezerve: 12. P. Leuştean
Antrenor: George Panait
Petrolul: 12. M. Vasile, 7. I. Constantin, 8. R. Micu (4. E. Păun, 60’), 6. I. Florea, 16. T. Datcu, 5. Al. Lolea (9. Fl. Lazăr, 88’), 11. M. Florea, 13. G. Răduţă, 10. M. Ursu, 14. Cr. Ceauşu, 3. H. Constantin. Rezerve: 1. M. Dumitrescu, 2. M. Topai.
Antrenor: -
Au arbitrat: Marius Anghel – Alexandru Nicoiu, Carlos Lopez
Observator: Ionel Florea
Cartonaşe galbene: M. Ene (70) / M. Ursu (649, T. Datcu (829, E. Păun (88)
Cartonaşe roşii: E. Păun (min. 88 – Petrolul)
Vulturii Gălbinaşi – Unirea Mânăstirea 0-10
Au marcat: Cristian Manta (10, 55, 60), Mirel Duţu (14), Daniel Dedu (35, 90), Samuel Lazăr (57), Marius Gheorghe (75), Dănuţ Moise (80, 83)
Vulturii: 1. D. Barbu – 19. D. Dumitru, 9. V. Dumitru, 7. M. Lincan, 17. G. Eftimie, 77. A. Roman, 10. Cr. Dumitru, 28. Al. Zidaru, 22. M. Vasile, 3. V. Eftimie, 8. S. Ifrim. Rezerve: 4. Gh. Niţă, 81. D. Dumitru.
Antrenor: -
Unirea: 1. C. Lazăr – 12. R. Wincentovicz, 8. M. Ion, 5. C. Stoica, 2. M. Gheorghe, 3. Al. Papacea (17. A. Rădulescu, 57’), 13. Al. Stochiţă (15. S. Lazăr, 55’), 4. M. Duţu (10. Al. Şelaru, 46’), 11. C. Ana, 7. D. Dedu, 9. Cr. Manta (14. D. Moise, 60’). Rezerve: 22. G. Cotea, 6. S. Niculai, 16. Fl. Buciu.
Antrenor: Gabriel Cotea
Au arbitrat: Vasilică Ruse – Robert Cârlea, Cătălin Bratu
Observator: Marian Culea
Cartonaşe galbene: S. Ifrim (65), Al. Zidaru (75), Cr. Dumitru (30) / M. Ion (30, 75), D. Moise (80)
Cartonaşe roşii: Marian Ion (min. 75 – Unirea).
Clasament
- Venus Independenţa 14 13 1 0 60-8 40
- Unirea Mânăstirea 14 11 0 3 48-13 33
- Partizan Crivăţ 14 9 3 2 53-24 30
- CSM Olteniţa 14 9 1 4 49-17 28
- Spicul Vâlcelele 14 8 2 4 35-25 26
- Viitorul Curcani 14 8 2 4 39-32 26
- Victoria Chirnogi 14 8 0 6 38-32 24
- Dunărea Ciocăneşti 14 7 1 6 42-22 22
- ACS Roseţi 14 6 2 6 43-33 20
- Dunărea Grădiştea 14 6 2 6 33-29 20
- Victoria Lehliu 14 5 3 6 32-33 18
- Progresul Fundulea 14 6 0 8 21-25 18
- Tricolorul Jegălia 14 5 1 8 24-34 16
- Steaua Radovanu 14 4 3 7 35-42 15
- Unirea Dragalina 14 4 1 9 24-46 13
- Petrolul Ileana 14 4 0 10 28-54 12
- Conpet Şt. Cel Mare 14 1 0 13 13-72 3
- Vulturii Gălbinaşi 14 1 0 13 18-94 3
Etapa a 15-a / Sâmbătă, 9 noiembrie, ora 14.00
Steaua Radovanu – Dunărea Ciocăneşti
Petrolul – Progresul Fundulea
ACS Roseţi – Tricolorul Jegălia
Unirea Mânăstirea – Victoria Lehliu
CSM Olteniţa – Vulturii Gălbinaşi
Conpet – Dunărea Grădiştea
Unirea Dragalina – Spicul Vâlcelele
Victoria Chirnogi – Partizan Crivăţ
Venus Independenţa – Viitorul Curcani