Surpriză: Spicul, eliminată din Cupă!

Surpriză de proporții la Borcea! Avântul Pietroiu (foto) merge mai departe în Cupa României – Faza județeană după ce duminică la prânz a învins-o pe Spicul Vâlcelele cu 4-2. Oaspeții au evoluat în 10 din minutul 25, după eliminarea lui Ducu Ninu, pare-se pentru injurii adresate unui tușier. Ba mai mult, lidera Seriei A a terminat partida cu ambii portari accidentați, din minutul 68 apărând atacantul Robert Poenaru.

Avântul se califică în sferturile Cupei, luându-și și revanșa în fața Spicului după înfrângerea umilitoare suferită în urmă cu o săptămână în campionat când a fost învinsă cu 8-0!

Tot în sferturi s-au calificat până acum Dunărea Grădiștea și Victoria Lehliu. Celelalte 5 partide din optimi sunt programate anul viitor pe 25 februarie.