Spre sfârşitul săptămânii trecute, mai exact de joi până sâmbătă au avut loc partidele din cadrul rundei a 27-a a campionatului judeţean de fotbal.
Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor, mai puţin partida de la Dragoş Vodă dintre Victoria şi Unirea Dragalina, câştigată de oaspeţi cu 2-1!
Venus Independenţa – Progresul Fundulea 1-2
Au marcat: Florin Dumitru (90) / Nicolae Ionel (35), Ştefan Iacob (76)
Venus: 12. Robert Vintilă – 14. Marius Ene, 3. Gabriel Chiva, 4. Florin Dumitru, 13. Alexandru Zane, 8. Laurenţiu Nicolae (11. Nicolae Gheorghe, 46’), 10. Gabriel Voinescu, 7. Mădălin Mustaţă, 17. Nicuşor Minea (18. Alexandru Ion, 46’), 19. Mircea Ştefan (16. Emanuel Filip, 74’), 9. Cristian Chiriţă. Rezerve: 1. Irinel Bucelea, 2. Nicuşor Mirică, 15. Constantin Baicu.
Antrenor: Ilie Zeciu
Progresul: 22. Ionel Sava – 12. Valentin Petrea (15. Ştefan Iacob, 38’), 3. Costin Malama, 18. George Petrache, 13. Marian Marin, 6. Nicolae Ionel, 7. Florin Dorobanţu (5. Daniel Dinu, 61’), 9. Laurenţiu Novac, 20. Cristian Grigore, 10. Dorel Roncea (4. Ilie Ruse, 72’), 17. Valentin Zidaru. Rezerve: 99. George Malama, 11. Alexandru Leordeanu.
Antrenor: Florentin Vâlsan.
Au arbitrat: Marius Anghel – Ştefan Tudor, Bogdan Negoiţă.
Observator: Iulian Bobeică
Cartonaşe galbene: Fl. Dumitru (44), G. Voinescu (50), Al. Ion (75, 89) / L. Novac (37), V. Zidaru (40, 43), C. Malama (60), D. Dinu (90)
Cartonaşe roşii: Al. Ion (89) / V. Zidaru (43).
Tricolorul Jegălia – Mostiştea Ulmu 0-6
Au marcat: Nicuşor Romanescu (21, 49), Bogdan Chirea (35), Saron Chirică (44, 75), Silviu Radu (47),
Tricolorul: 1. Enuţă Botezatu – 3. Alexandru Dumitru, 13. Robert Wincentovicz, 4. Viorel Stîngă, 6. Cosmin Gheorghe (9. Daniel Moscoviciov, 31’), 5. Georgian Martin, 8. Alexandru Şelaru, 10. Robert Bumbăcaru, 7. Rafael Albuţ (15. Ionuţ Cristea, 70’), 16. Tudorel Ivan (11. Daniel Chivu, 55’), 17. Gabriel Şerban (18. Ionuţ Gheorghe, 55’). Rezerve: 12. Petruş Leuştean, 2. Nicolae Albu.
Antrenor: George Panait
Mostiştea: 2. Mihail Moraru (1. Laurenţiu Constantin, 46’) – 17. Valentin Radu, 4. Alexandru Caragea, 3. Saron Chirică, 7. Constantin Alexe, 6. Emil Lambă, 5. Ovidiu Grigorie, 13. Alexandru Neagu (18. Alexandru Gheorghe, 46’), 11. Bogdan Chirea (20. Alexandru Mihai, 78’), 10. Silviu Radu, 8. Nicuşor Romanescu (16. Marian Neagu, 56’). Rezerve: 12. Rpzvan Matei, 15. Ştefan Radu, 14. Nicuşor Filip.
Antrenor: Mihai Ionescu.
Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Laurenţiu Ruse, Robert Cârlea.
Observator: Mircea Brânduşă
Cartonaşe galbene: V. Stîngă (12) / B. Chirea (15), Al. Neagu (38), M. Neagu (61)
Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi 2-0
Au marcat: Marcel Minea (37), Adrian Angelescu (57)
Spicul: 77. Mihai Nuţu – 14. Cezar Stoenciu, 19. Marcel Minea, 4. Daniel Munteanu, 10. Cristian Dan, 17. Costel Ghiţă, 9. Cătălin Marcu, 8. Adrian Angelescu (15. Florin Iancu, 77’), 21. Ovidiu Zamfirescu, 7. Ionuţ Munteanu, 20. Mihăiţă Sdrelea. Rezerve: 12. Paul Dragomir, 3. Ioan Bucelea.
Antrenor: Mihai Decu.
Victoria: 12. Ştefan Mitică – 20. Eugen Vlaicu, 13. Victor Harbuz, 6. Gabriel Chirică, 3. Bogdan Coman, 8. Alexandru Dragomir (15. George Crăciun, 65’), 17. Cristian Dinu, 11. Daniel Chirilă, 10. Andrei Anghel, 9. Lucian Pintea, 7. Ştefăniţă Sandu (2. Cosmin Stanciu, 72’). Rezerve: 1. Valentin Ghenea, 14. Robert Chirică.
Antrenor: Gheorghe Ioniţă
Au arbitrat: Daniel Vasile – Gabriel Chirnogeanu, Adrian Ioniţă
Cartonaşe galbene: M. Minea (29), C. Ghiţă (59), Ov. Zamfirescu (65), Cr. Dan (65) / Şt. Mitică (20), L. Pintea (61), D. Chirilă (65).
Steaua Radovanu – Unirea Mânăstirea 3-7
Au marcat: Bogdan Rotaru (14), Daniel Hagea (54, 79) / Daniel Alexandru (1), Fănel Voicu (12, 60), Ionuţ Coba (31, 35, 64), Ioan Dumitru (81)
Steaua: 1. M. Cantacuz – 9. Cătălin Necula (10. Ionuţ Mirea, 46’), 8. Doru Beleagă (16. Dorin Copoiu, 46’), 14. George Oprea, 3. Ciprian Ion, 7. Daniel Hagea, 17. Adrian Stan, 2. Bogdan Rotaru, 15. Anton Ioniţă, 6. Denis Alecu (20. Cătălin Cantacuz, 70’), 11. Liviu Zeld (13. Andrei Tudor, 67’). Rezervă: 4. Gabriel Velicu.
Antrenor: Marian Luican
Unirea: 1. Constantin Lazăr – 4. Gabriel Cotea, 18. Marian Ion, 16. Mirel Duţu (8. Ioan Dumitru, 74’), 3. Alexandru Papacea (13. Vasile Petrescu, 84’), 11. Daniel Alexandru, 9. Cristian Manta (17. George Mihai, 70’), 25. Silviu Miculai, 14. Daniel Dedu, 7. Fănel Voicu (2. Florin Buciu, 78’), 10. Ionuţ Coba. Rezervă: 19. Dănuţ Moise.
Antrenor: Gabriel Cotea
Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Adrian Ilie, Iulian Creţu.
Observator: Costel Stan
Cartonaşe galbene: D. Alecu (26), A. Stan (33), D. Hagea (33)
Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi 2-1
Au marcat: Costel Crăciun (63), Valentin Rădoi (70) / Cristian Bărăscu (83)
Dunărea: 12. Eugen Cinaru – 19. Corneliu Mihuţ, 17. Ionuţ Vasile, 11. Adrian Petcu, 10. Valentin Rădoi, 18. Romulus Ilie, 2. Tudor Hotobocescu, 5. Adi Oprea, 21. Costel Crăciun (6. George Oprea, 74’), 9. Mădălin Vasilescu (16. Dragoş Gheorghe, 46’), 19. Ionuţ Oprea. Rezerve: 1. Adrian Stanciu, 13. Adrian Măciucă, 15. Gabriel Pucheanu, 3. Costel Constantin.
Antrenor: Romulus Ilie
ACS: 1. Mihai Bulgaru 912. Marian Mănuş, 64’) – 4. Florentin Cotitu, 17. Ionuţ Crăciun (20. Cristian Bărăscu, 74’), 22. Aurelian Florea, 5. Răducu Bodeanu (18. Daniel Anghel, 60’), 7. Marius Ţeicu, 9. Valentin Tudose, 10. Sorin Perlea, 14. Marius Simion, 11. Alin Nicolescu (21. Alexandru Atanasiu, 78’), 13. Cosmin Badea.
Rezerve:23. Daniel Chiriţă, 15. Cezar Lazăr, 16. Vasilică Alexandru.
Antrenor: Cristi Cinaru
Au arbitrat: Liviu Mitea – Alexandru Popa, Valerian Toma
Observator: Ionel Alexandru.
Cartonaşe galbene: T. Hotobocescu (21) / C. Badea (60)
Dunărea Ciocăneşti – Victoria Lehliu 2-0
Au marcat: Nicuşor Nicolicea (209, Alexandru Preda (90)
Dunărea: 21. Cosmin Răduţ – 15. Marius Vişan, 3. Marius Petrache, 6. Nicuşor Câinaru, 7. Marian Vârban, 2. Emil Sibiceanu, 17. Daniel Neagu, 14. Alexandru Preda, 11. Ionuţ Călin (23. Cornel Ţicu, 46’), 16. Cristian Movilă, 10. Nicuşor Nicolicea (13. Vasile Fălosu, 60’). Rezervă: 77. Sever Smaranda
Antrenor: Aurelian Jecu
Victoria: 1. Robert Bratu – 16. Alexandru Stan, 4. Gigel Nae, 3. Mihai Drăghici, 5. Mihăiţă Greceanu, 8. Marius Voinea, 7. Marius Costache (11. Ionuţ Călin, 26’), 9. George Panaete, 19. Felix Vernescu, 10. Bogdan Antonache, 21. Dorin Lemnaru (15. Alexandru Agiu, 34’). Rezerve: 23. Gabriel Pantilimon, 14. Costin Haidu, 18. Petru Velicu.
Antrenor: Ninel Milea
Au arbitrat: Marius Leca – Mihai Drăgănescu, Laurenţiu Baicu
Observator: Ionel Ivanciu
Cartonaşe galbene: - / G. Panaete (53), R. Bratu (89), M. Greceanu (89).
Etapa a 27-a / Rezultate
Venus Independenţa – Progresul Fundulea 1-2
Dunărea Ciocăneşti – Victoria Lehliu 2-0
Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi 2-0
Viitorul Curcani – Zarea Cuza Vodă 3-0
Tricolorul Jegălia – Mostiştea Ulmu 0-6
Steaua Radovanu – Unirea Mânăstirea 3-7
Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi 2-1
Victoria Dragoş Vodă – Unirea Dragalina 1-2
Clasament
- Mostiştea Ulmu 25 22 2 1 110-10 68
- Dunărea Ciocăneşti 26 17 5 4 65-28 56
- Unirea Mănăstirea 25 16 5 4 73-40 53
- Partizan Crivăţ 25 14 3 8 62-45 45
- Venus Independenţa 26 14 2 10 71-36 44
- Victoria Chirnogi 26 13 2 11 64-48 41
- Tricolorul Jegălia 25 11 8 6 44-35 41
- Dunărea Grădiştea 25 12 3 10 46-52 39
- ACS Roseţi 25 9 9 7 65-41 36
- Spicul Vâlcelele 26 10 3 13 42-61 33
- Progresul Fundulea 25 8 6 11 31-47 30
- Viitorul Curcani 26 8 5 13 39-58 29
- Steaua Radovanu 25 9 1 15 53-69 28
- Unirea Dragalina 25 8 4 13 39-68 28
- Victoria Lehliu 26 7 2 17 38-67 23
- Victoria Dragoş Vodă 25 4 3 18 20-80 15
- Zarea Cuza Vodă 26 2 1 23 23-100 7
Etapa a 28-a / Sâmbătă, 4 mai, ora 18.00
Progresul Fundulea – Victoria Dragoş Vodă
Unirea Dragalina – Dunărea Grădiştea
ACS Roseţi – Steaua Radovanu
Unirea Mânăstirea – Tricolorul Jegălia
Mostiştea Ulmu – Partizan Crivăţ
Zarea Cuza Vodă – Spicul Vâlcelele 0-3
Victoria Chirnogi – Dunărea Ciocăneşti
Victoria Lehliu – Venus Independenţa