Liga 4 | Spicul încheie perioada de pregătire cu un eșec

După ce le-a învins succesiv pe Bărăganul Ciulnița și Abatorul Slobozia, echipe care ocupă locurile 1, respectiv 3 în clasamentul Seriei Est a L4 Ialomița, Spicul Vâlcelele și-a măsurat astăzi forțele și cu ocupanta locului secund a aceleași Serii, CSM Fetești. După o primă parte albă, oaspeții au avut mai multă inspirație în repriza secundă reușind să câștige finalmente cu 2-0.

A fost al 5-lea meci de verificare din această pauză competițională pentru elevii lui Marius Păun. În primele 4, Spicul a obținut 3 victorii și o înfrângere.

Sâmbăta viitoare, liderul Seriei A (31 de puncte din 11 partide jucate!) va disputa și primul meci oficial al anului. De la ora 15.00, Spicul va juca acasă cu ACS Roseți. În mini-returul sezonului regulat, Spicul va mai juca cu Dunărea Grădiștea (în deplasare – et. 15), Conpet Ștefan cel Mare (acasă – et.16), Dunărea Ciocănești (în deplasare – et. 17) și Unirea Dragalina (acasă – et. 18).