AJF Călăraşi / L4: Astăzi vor avea loc partidele din cadrul rundei a 7-a. Iată programul duelurilor!

AJF Călăraşi / L4: Astăzi vor avea loc partidele din cadrul rundei a 7-a. Iată programul duelurilor!

AJF Călăraşi programează azi, începând cu ora 17.00 partidele din cadrul rundei a 7-a a campionatului judeţean de fotbal

Unirea Mânăstirea, echipă aflată pe primul loc cu punctaj maxim va juca acasă cu Unirea Dragalina. Şi Venus, echipa de pe 2 are o misiune uşoară la Ileana în faţa Petrolului. CSM Olteniţa, formaţia de pe 3 care în runda precedentă a trecut de vicecampioana, Dunărea la Ciocăneşti se va duela cu o altă nou – promovată, Conpet Ştefan cel Mare.

Meciul etapei pare să fie cel de la Lehliu Gară dintre Victoria şi Dunărea Grădiştea.

Iată mai jos programul complet al duelurilor:

 

Etapa a 7-a / Sâmbătă, 14 martie, ora 17.00

Vulturii Gălbinaşi – Dunărea Ciocăneşti

Victoria Lehliu – Dunărea Grădiştea

Tricolorul Jegălia – Spicul Vâlcelele

Progresul Fundulea – Partizan Crivăţ

Steaua Radovanu – Viitorul Curcani

Petrolul Ileana – Venus Independenţa

ACS Roseţi – Victoria Chirnogi

Unirea Mânăstirea – Unirea Dragalina

CSM Olteniţa – Conpet Şt. Cel Mare

                                                                                                    

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea      6   6   0   0   22-5    18
  2. Venus Independenţa  6   5   1   0   39-5    16
  3. CSM Olteniţa                6   5   0   1   19-2    15
  4. Victoria Chirnogi          6   5   0   1   22-7    15
  5. Partizan Crivăţ              6   4   1   1   18-11  13
  6. Spicul Vâlcelele            6   4   0   2   19-13  12
  7. Dunărea Grădiştea      6   3   2   1   17-10  11
  8. Viitorul Curcani            6    3   2   1  19-14  11
  9. Progresul Fundulea     6    3   0   3   11-13    9
  10. Unirea Dragalina       6    2   1   3   11-15    7
  11. ACS Roseţi                   6   2   0   4   12-18     6
  12. Tricolorul Jegălia        6   2   0   4   10-18    6
  13. Petrolul Ileana            6    2   0   4  12-26     6
  14. Victoria Lehliu             6   1   2   3   11-14    5
  15. Steaua Radovanu       6    1   1   4   18-24    4
  16. Dunărea Ciocăneşti    6    1   0   5    7-14     3
  17. Conpet Şt. Cel Mare   6    0   0   6    7-28     0
  18. Vulturii Gălbinaşi        6    0   0   6    9-46     0