AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 6-a

AJF Călăraşi / L4: Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 6-a

Sâmbătă au avut loc partidele din cadrul rundei cu numărul 6 al ligii a 4-a.

Unirea Mânăstirea a avut ceva emoţii la Ştefan cel Mare câştigând greu, cu 2-1, în faţa Conpetului.

Olteniţa a făcut o partidă foarte bună la Ciocăneşti câştigând cu 3-0 în faţa Dunării, echipă aflată în cădere liberă în ciuda faptului că e vicecampioană en-titre!

Venus s-a distrat cu Steaua Radovanu, pe care a învins-o acasă cu categorical scor de 7-0

Iată mai jos casetele tehnice ale partidelor programate sâmbătă

 

Dunărea Grădiştea – Vulturii Gălbinaşi 10-4

Au marcat: Andrei Lucan (15), Corneliu Mihuţ (18 – pen.), Laurenţiu Nicolae (21), Adrian Petcu (27), Ştefan Boscornea (34), Costel Crăciun (49), Dragoş Gheorghe (629, Mădălin Vasilescu (70), Costin Sofrone (81), Marcel Minea (89) / Cristian Dumitru (29, 65 – pen.), Petrişor Alecxandru (30),  Marian Roman (67)

Dunărea:  1. A. Stanciu – 3. A. Lucan (7. Dr. Gheorghe, 35’), 13. Şt. Boscornea, 16. Ad. Măciucă, 19. C. Mihuţ, 10. V. Rădoi, 11. Ad. Petcu, 17. D. Sofonea (14. R. Ilie, 63’), 18. L. Nicolae (20. M. Vasilescu, 69’), 9. M. Minea, 21. C. Crăciun (5. C. Sofrone, 56’). Rezerve: 12. B. Găinuşe, 6. Ov. Zamfirescu, 2. M. Ştefan

Antrenor: Mircea Ştefan

Vulturii: 1. D. Barbu – 2. N. Sandu, 10. Cr. Dumitru, 77. M. Roman, 19. M. Dumitru, 17. G. Eftimie (22. V. Dumitru, 22’), 5. P. Alecxandru, 4. D. Dumitru (28. A. Zidaru, 52’), 7. S. Ifrim, 81. M. Dumitru, 9. M. Lincan (11. V. Eftimie, 35’). Rezerve: -

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Marius Tudose, Huan Carlos Lopez Nedelcu

Observator: Costel Stan

Cartonaşe galbene: M. Minea (170 / D. Dumitru (17)

Cartonaşe roşii: N. Sandu (min. 88 – Vulturii)

 

Viitorul Curcani – Progresul Fundulea 0-3 (masa verde)

Viitorul: 1. I. Ghenea – 14. M. Cibu, 5. N. Romanescu, 40. D. Deacu, 10. I. Vasile, 23. Şt. Ţintă 913. A. Niţă, 90’), 15. D. Niţă (11. Fl. Gheorghe, 64’), 12. Ad. Gruia, 24. M. Gheorghe, 7. Ad. Prunaru, 25. A. Ion 96. E. Constantinescu, 89’). Rezerve: 26. C. Dragoman, 9. Fl. Ioniţă, 12. I. Stăncuţ, 17. V. Stanciu.

Antrenor: -

Progresul: 1. I. Sava – 6. N. Ionel, 17. M. Marin, 21. C. Malama (77. D. Dinu, 61’), 9. L. Novac 94. V. Bucur, 90’), 20. A. Braşoveanu, 7. Fl. Dorobanţu (2. G. Floare, 77’), 14. L. Petrache, 5. G. Zidaru, 8. V. Zidaru, 15. Şt. Iacob 93. I. Nedelea, 64’). Rezerve: 12. G. Malama

Au arbitrat: Gabriel Bondoc – Ionuţ Matei, Mirel Burlacu.

Observator: Ionel Florea

Cartonaşe galbene:  D. Deacu (30), I. Vasile (42), A. Ion (88), N. Romanescu (90) / Şt. Iacob (40)

 

Spicul Vîlcelele – Victoria Lehliu 2-1

Au marcat: S. Matei (24), M. Şerban (67) / Felix Vernescu (7)

Spicul: 12. M. Nuţu – 4. C. Stoenciu, 18. A. David, 20. Dr. Bidirean, 19. Fl. Mustaţă, 8. T. Ciulinaru, 22. S. Matei 95. M. Dorofte, 86’), 21. Ov. Grigorie, 11. A. Iordache (16. N. Gheorghe, 70’ – 7. I. Munteanu, 89’), 10. Ad. Angelescu, 15. M. Şerban. Rezerve:1. R. Vintilă 17. C. Ghiţă

Antrenor: Marius Păun

Victoria: 1. Al. Bratu – 9. G. Panaete (6. Fl. Brebu, 82’), 21. D. Lemnaru, 20. M. Antal (16. Al. Stan, 75’), 8. B. Oprea, 19. F. Vernescu (7. M. Voinea, 73’), 5. P. Gherghezeanu, 14. I. Rad (4. G. Nae, 50’), 10. B. Antonache, 11. V. Tudose. Rezerve: 23. G. Pantilimon

Antrenor: Ninel Milea

Au arbitrat: Marius Anghel – Gabriel Chirnogeanu, Constantin Petre.

Observator: Romeo Caramavrov

Cartonaşe galbene: A. David (35), Ad. Anghelescu (41) / M. Antal (65)

Cartonaşe roşii: V. Tudose (min. 35 – Victoria)

 

Conpet Şt. Cel Mare – Unirea – Mânăstirea 1-2

Au marcat: Emil Muler (17) / Arun Dedu (46), Armando Rădulescu (77)

Conpet: 30. C. Barbu – 4. R. Doicin, 19. I. Achim (12. G. Tase, 75’), 10. C. Licău, 11. C. Vasilescu, 2. D. Vică, 17. E. Muler, 13. L. Roşoagă, 7. M. Marin, 9. L. Marin (18. I. Vasilescu, 57’), 8. M. Preda. Rezerve: 36. G. Dănilă, 6. Şt. Păun, 5. D. Diniţă.

Antrenor: Cristi Barbu

Unirea: 12. C. Lazăr – 13. R. Wincentovicz, 2. M. Gheorghe, 16. M. Duţu, 3. C. Stoica, 10. Alxandru Şelaru, 7. A. Dedu, 8. S. Niculai (25. S. Lazăr, 66’), 11. C. Ana, 18. M. Ion, 9. C. Manta 919. A. Rădulescu, 74’). Rezerve: 22. G. Cotea, 17. A. Gheţea, 4. Al. Ciolacu, 20. D. Moise, 14. Fl. Buciu.

Antrenor: Gabriel Cotea

Au arbitrat: Ionuţ Rădulescu – Laurenţiu Baicu, Robert Cârlea

Observator: Ionel Ivanciu

Cartonaşe galbene: R. Doicin (339, C. Licău (35), M. Marin (58) / C. Stoica (25), A. Dedu (58), M. Duţu (57), R. Wincentovicz (73), M. Ion (90+3)

Cartonaşe roşii: M. Marin (min. 79 – Conpet) / C. Stoica (min. 79 – Unirea)

 

Victoria Chirnogi – Petrolul Ileana 6-1

Au marcat: Dorel Manea (12, 21, 85), Cristian Dinu (28), Andrei Chiriţă (58), Daniel Chirilă (64) / Mihăiţă Ursu (73)

Victoria: 1. I. Cantacuz (23. V. Ghenea, 74’) – 16. A. Chiriţă (2. C. Stanciu, 74’), 20. E. Vlaicu, 6. Fl. Chirică, 18. I. Năstase, 17. Cr. Dinu, 13. D. Chirilă (15. Fl. Mocănaşu, 62’), 14. D. Ion, 7. D. Manea, 11. M. Mangealîc, 10. A. Anghel (8. Al. Dragomir, 67’). Rezerve: -

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Petrolul: 12. M. Dumitrescu – 5. Al. Lolea 913. M. Topai, 82’), 15. E. Păun, 4. R. Micu, 16. T. Datcu, 6. I. Florea (3. Fl. Dumitru, 77’), 10. M. Ursu, 9. D. Popa, 7. Ad. Florea (14. Cr. Ceauşu, 62’), 21. G. Răduţă, 11. M. Florea (8. D. Belu, 46’). Rezerve: 12. D. Gheorghe.

Antrenor: -

Au arbitrat: Adrian Vasile – Cătălin Bratu, Cristian Alexandru

Observator: Alexandru Botea

Cartonaşe galbene: - / T. Datcu (57), M. Dumitrescu (83)

 

Unirea Dragalina – ACS Roseţi 4-2

Au marcat: Eusebiu Smântână (11), Lucian Anghel (149, Adrian Morcov (23, 27) / Florin Perlea (41), Cristian Bârsan (55)

Unirea: 1. Fl. Drumea, 3. N. Badea, 15. Al. Iuga (12. G. Niţu, 75’), 8. M. Lucan, 9. Cr. Popa, 5. E. Smântână (23. G. Cristea, 46’), 18. R. Iordache, 17. Şt. Simion, 13. L. Anghel, 10. Ad. Morcov (2. C. Mihalache, 90’), 7. M. Vasilescu (14. C. Nasture, 88’). Rezerve: 22. R. Ciobanu, 6. Al. Răţoi, 16. A. Fierbinţeanu

Antrenor: Marius Lucan

ACS: 12. Al. Căciularu – 14. M. Simion, 4. Fl. Cotitu, 13. Ov. Badea (19. D. Anghel, 68’), 16. V. Alexandru, 22. A. Florea, 20. R. Bodeanu, 9. A. Nicolescu, 10. Fl. Perlea, 21. D. Cristea 911. Cr. Bărăscu, 48’), 3. M. Caloianu (23. N. Chiriţă, 22’). Rezerve: 1. M. Crăciun, 15. T. Lazăr, 8. M. Nicolae, 7. M. Ţeicu.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Au arbitrat: Marius Leca – Ionuţ Jecu, Mihai Drăgănescu

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: A. Iuga (57), G. Cristea (75), G. Niţu (81), Şt. Simion (90) / M. Simion (85)

 

Dunărea Ciocăneşti – CSM Olteniţa 0-3

Au marcat: Fănel Porumbel (49), Bogdan Constantin (829, Ion Mitran (90+1)

Dunărea: 77. G. Popa – 15. M. Vişan, 3. M. Petrache, 6. N. Câinaru, 7. M. Vârban, 11. I. Călin, 10. I. Coba, 13. M. Gheorghe, 16. Al. Ivuţă (9. B. Tudor, 85’), 14. L. Badea (8. Cr. Mivilă, 74’), 4. G. Drumcea. Rezerve: 23. C. Ţicu, 2. D. Neagu.

Antrenor: Aurelian Jecu

CSM: 34. A. Ştefan - 15. V. Crăciun, 6. E. Lambă, 19. R. Lupaşcu (13. B. Constantin, 27’), 8. S. Rotaru, 11. R. Udrea, 18. M. Stoica, 17. F. Porumbel (3. M. Dică, 74’), 20. C. Ghiţă (5. I. Mitran, 89’), 10. L. Pintea (16. Al. Stancu, 67’), 7. Al. Alexe. Rezerve: 1. I. Manea, 14. R. Sandu, 9. Ad. Lungu.

Antrenor: Răzvan Huzuneanu

Au arbitrat: Costin Dan – Adrian Ilie, Petronel Nicu

Observator: Mircea Brânduşă

Cartonaşe galbene: M. Vârban (38), G. Drumcea (44) / B. Constantin (80)

 

Partizan Crivăţ – Tricolorul Jegălia 3-0

Au marcat: Liviu Marin (60, 62), Mădălin Mustaţă (90)

Partizan: 1. M. Selea – 2. Ad. Volintiru 814. R. Stoican, 71’), 20. A. Zaharia, 22. Al. Ungureanu, 25. Al. Lalciu (11. I. Rotaru, 75’), 8. R. Cotei, 17. R. Vasilache, 10. I. Păun (7. M. Dragu, 81’), 9. L. Marin, 15. M. Mustaţă, 3. A. Grecu (30. B. Bîrdăhan, 77’). Rezerve: 27. G. Dumitrache

Antrenor: Ionuţ Sotir

Tricolorul: 1. M. Ene – 10. T. Ivan, 6. C. Gheorghe, 3. V. Stîngă, 4. A. Marin, 17. G. Şerban, 13. Cr. Iancu, 5. V. Ocneru, 7. I. Cristea, 8. Şt. Cocîrlea, 18. A. Străuţă.. Rezerve: 12. R. Leuştean, 11. Georgian Martin, 9. Daniel Moscoviciov

Antrenor: George Panait

Au arbitrat: Liviu Mitea – Alexandru Popa, Florinel Dinu

Observator: Ion Crăciun

Cartonaşe galbene: - / -

 

Venus Independenţa – Steaua Radovanu 7-0

Au marcat: Marius Ene (1), Toma Vincene (23, 42), Cristian Chiriţă (25, 31, 54), Constantin Alexe (34)

Venus: 1. L. Marin – 17. L. Venţer, 3. G. Chiva, 19. Ducu Ninu (4. Fl. Dumitru, 60’), 13. Al. Zane, 7. C. Alexe, 15. I. Andrei (6. Vl. Minea, 46’), 8. M. Colţatu, 9. Cr. Chiriţă, 10. T. Vincene (5. R. Dumitrică, 46’), 14. M. Ene (18. Al. Ion, 60’). Rezerve: 12. T. Dezmirean

Antrenor: Ilie Zeciu

Steaua: 1. Fl. Moldoveanu – 17. Ad. Stan, 6. A. Tudor, 10. C. Necula, 11. I. Mirea, 15. G. Oprea, 20. M. Ion, 7. D. Hagea, 3. Al. Gheorghe, 8. C. Ion, 18. M. Bondar. Reyerve: 9. I. Baghioalcă, 4. C. Zavera, 2. E. Hagea.

Antrenor: Marian Luican

Au arbitrat: Vasilică Ruse – Răzvan Florea, Alexandru Nicoiu

Observator: Constantin Ştefan

Cartonaşe galbene: M. Colţatu (79) / Ad. Stan (79), M. Bondar (83)

 

Etapa a 6-a / Rezultate

Dunărea Ciocăneşti – CSM Olteniţa 0-3

Conpet Ştefan cel Mare – Unirea Mânăstirea 1-2

Unirea Dragalina – ACS Roseţi 4-2

Victoria Chirnogi – Petrolul Ileana 6-1

Venus Independenţa – Steaua Radovanu 7-0

Viitorul Curcani – Progresul Fundulea 0-3

Partizan Crivăţ – Tricolorul Jegălia 3-0

Spicul Vâlcelele – Victoria Lehliu 2-1

Dunărea Grădiştea – Vulturii Gălbinaşi 10-4

                    

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea      6   6   0   0   22-5    18
  2. Venus Independenţa  6   5   1   0   39-5    16
  3. CSM Olteniţa                6   5   0   1   19-2    15
  4. Victoria Chirnogi          6   5   0   1   22-7    15
  5. Partizan Crivăţ              6   4   1   1   18-11  13
  6. Spicul Vâlcelele             6   4   0   2   19-13  12
  7. Dunărea Grădiştea       6   3   2   1   17-10  11
  8. Viitorul Curcani            6    3   2   1  19-14  11
  9. Progresul Fundulea     6    3   0   3   11-13    9
  10. Unirea Dragalina       6    2   1   3   11-15    7
  11. ACS Roseţi                   6   2   0   4   12-18     6
  12. Tricolorul Jegălia        6   2   0   4   10-18    6
  13. Petrolul Ileana            6    2   0   4  12-26     6
  14. Victoria Lehliu             6   1   2   3   11-14    5
  15. Steaua Radovanu       6    1   1   4   18-24    4
  16. Dunărea Ciocăneşti    6    1   0   5    7-14     3
  17. Conpet Şt. Cel Mare   6    0   0   6    7-28     0
  18. Vulturii Gălbinaşi        6    0   0   6    9-46     0

Etapa a 7-a / Sâmbătă, 14 septembrie, ora 17.00

Vulturii Gălbinaşi – Dunărea Ciocăneşti

Victoria Lehliu – Dunărea Grădiştea

Tricolorul Jegălia – Spicul Vâlcelele

Progresul Fundulea – Partizan Crivăţ

Steaua Radovanu – Viitorul Curcani

Petrolul Ileana – Venus Independenţa

ACS Roseţi – Victoria Chirnogi

Unirea Mânăstirea – Unirea Dragalina

CSM Olteniţa – Conpet Şt. Cel Mare