Liga a 3-a / S2: Victorii pe linie!

Liga a 3-a / S2: Victorii pe linie!

Etapa a 12-a s-a dovedit a fi una extrem de „benefică” pentru toate cele 3 echipe „călărăşene” angrenate în acest sezon în liga a 3-a.

Mostiştea Ulmu a învins acasă cu 2-0 pe SC Popeşti Leordeni, bifând a 6-a victorie la rând!. Elevii lui Mihai Ionescu sunt neînvinşi din prima etapă (24 august), de atunci trecându-şi în cont 9 victorii şi 2 egaluri.

Cu 29 de puncte, MU a urcat pe 2 fiind la un punct distanţă de ocupanta primului loc, Unirea Slobozia (30 de puncte).

Înainte Modelu a câştigat duelul din deplasare cu nou – promovata Limanu – 2 Mai Poseidon, scor 1-2 şi continuă pe 4 cu 26 de puncte.

Veşti bune şi dinspre Borcea. Agricola a învins la Brăila pe Dacia cu 2-0 şi a mai urcat două locuri în clasament până pe 11.

Runda a 13-a se va desfăşura în intervalul 15 – 16 noiembrie. Modelenii vor juca acasă cu CS Tunari, Mostiştea îşi va măsura forţele în deplasare cu CS Făurei iar Agricola revine la Borcea pentru confruntarea cu brăilenii de la Viitorul Ianca.

Etapa a 12-a

CS Tunari - CS Medgidia    1-0

Dacia Unirea Brăila - Agricola Borcea    0-2

Au marcat: Andrei Luca (25), Ilie Gâţă (66)

Viitorul Ianca - CS Afumaţi    0-0

Metalul Buzău - Unirea Slobozia   0-1

Recolta Gheorghe Doja - Axiopolis Cernavodă    1-1

FCSB 2 - CS Făurei    0-3

Mostiştea Ulmu - SC Popeşti Leordeni    2-0

Au marcat: Ionuţ Chirică (32 - penalty), Nicuşor Romanescu (79)

Podeidon Limanu-2 Mai - Înainte Modelu    1-2

Au marcat: Robert Pîslaru (70) / Daniel Gheorghe (50), Cristian Vasile (83)

 

Clasament

1. Unirea Slobozia     12   9   3   0   28-10   30

2. Mostiştea Ulmu      12   9   2   1   27-8     29

3. CS Afumaţi             12   8   3   1   38-6     27

4. Înainte Modelu        12   8   2   2   21-16   26

5. CS Tunari               12   7   3   2   25-14   24

……………………………………………………………………….

11. Agricola Borcea  12   3   2   7   23-32   11

 

Etapa a 13-a

Vineri, 15 noiembrie, ora 14.00

Înainte Modelu – CS Tunari

Sâmbătă, 16 noiembrie, ora 14.00

SC Popeşti Leordeni – Poseidon Limanu – 2 Mai

CS Făurei – Mostiştea Ulmu

Unirea Slobozia – Recolta Gh. Doja

Axiopolis – FCSB 2

CS Afumaţi – Metalul Buzău

Agricola Borcea – Viitorul Ianca

CS Medgidia – Dacia Brăila