Liga a 3-a / Et. 20: Modelu, învingătoare la Popeşti Leordeni. Borcea, a 4-a înfrângere consecutivă!

Înainte Modelu şi-a revenit după eşecul suferit vinerea trecută acasă, 1-4 cu Progresul Spartac câştigând cu 2-1 duelul din deplasare cu SC Popeşti Leordeni. Gazdele au deschis scorul în minutul 28 prin Viorel Dinu, Modelu egalând în minutul 69 prin Alexandru Mitu. Cristian Vasile a adus victoria oaspeţilor transformând un penalty în minutul 80.

Agricola Borcea, din nou fără victorie, de data asta cedând în deplasare, la Făurei cu 2-0. Este a 4-a înfrângere consecutivă pentru Borcea, exceptând victoria prin neprezentare a echipei tulcene, Delta care s-a retras din campionat, în cadrul rundei a 17-a, a doua a returului!

CSM Olteniţa a stat dar a coborât pe 14 în clasament.

Etapa a 21-a se va desfăşura sâmbăta viitoare.

Etapa a 20-a / Rezultate

FC FCSB 2 - CS Tunari                            0-0

Delta Dobrogea - Unirea Slobozia        0-3

Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.

CS Medgidia - CS Afumaţi                       1-0

A marcat: Oalidd Abdellatif (15)

CS Făurei - Agricola Borcea                   2-0

Au marcat: Stelian Nicoliţă (76), Andrei Puşcaşu (89 - pen.)

SC Popeşti Leordeni - Înainte Modelu  1-2

Au marcat: Viorel Dinu (28) / Alexandru Mitu (69), Cristian Florentin Vasile (80 - pen.)

Progresul  - Axiopolis Cernavodă         3-1

Au marcat: Ionuţ Tudorache (24), Ciprian Stanciu (38), Eugen Lixandru (90+6) / Robert Pîslaru (31)

Sportul Chiscani - FC Rapid                   1-2

Au marcat: Alin Radu (42) / Marian Vlada (15), Alexandru Iacob (68)