Liga a 4-a ACERBIS / Remiza de la Dragalina

ACS Roseţi şi-a dorit victoria la Dragalina însă până la urmă a fost nevoită să se mulţumească şi cu o remiză. Cosmin Badea a marcat pentru oaspeţi în minutul 12 care s-au vâzut egalaţi în minutul 65 după reuşita lui Alex Simion. Rezultatul, 1-1, s-a menţinut până la capăt. În minutul 75, centralul Cristi Zardova a fost nevoit să-l elimine pe secundul oaspeţilor, Gheorghe Ioniţă pentru proteste prelungite.

Cu 33 de pucte în cont, ACS Roseţi va juca sâmbătă acasă cu ultima clasată Victoria Dragoş Vodă.

Unirea, formaţie care ocupă locul 13 cu 25 de puncte (23 de partide jucate) se va deplasa la Fundulea pentru meciul cu Progresul

Unirea Dragalina – ACS Roseţi 1-1

Au marcat:  Alex Simion (65’) / Cosmin Badea (12’)

Unirea: 1. Gabriel Anghel – 16. George Toma, 3. Nicolae Badea, 7. Vasile Neagu (15. Cornel Ţaporea, 64’ – 2. Dorinel Tudor, 90+2’), 6. Robert Iordache, 14. Alex Simion, 11. Gheorghe Niţu, 4. Ştefan Simion (5. Marius Lucan, 75’), 9. Dănuţ Simion, 8. Petruş Dimncea (18. Mădălin Nasture, 72’), 10. Marian Vasilescu. Rezerve: 13. Nicolae Stanciu, 19 Cătălin Nasture.

Antrenor: Marius Lucan

ACS Roseţi: 12. Mihai Bulgaru – 14. Marius Simion, 17. Ionuţ Crăciun (13. Aurelian Florea, 65’), 15. Cezar Lazăr, 2. Cosmin Badea, 7. Marius Ţeicu, 11. Alin Nicolescu (24. Cristian Bărăscu, 75’), 9. Valentin Tudose (6. Ionel Bodeanu, 81’), 18. Daniel Ştefan, 26. Florentin Cotitu, 5. Daniel Chiriţă (10. Florin Perlea, 54’). Rezerve: 1. Marian Mănuş, 16. Vasilică Alexandru.

Antrenor: Cristian Cinaru

Au arbitrat: Cristian Zardova – Ionel Duţă, Ionuţ Jecu.

Observator: Iulian Bobeică.

Cartonaşe galbene: M. Vasilescu (58), A. Simion (85), Gh. Niţu (87), M. Nasture (90+1) / A. Nicolescu (9)