Liga a 2-a | Rapid, din nou pe primul loc după victoria de la Timișoara. Etapa a 4-a, programată luni, 19 aprilie!

În ultimul joc al rundei a 3-a a play-off-ului L2, Rapid a învins la Timișoara pe ASU Poli cu 2-1, revenind pe primul loc în clasament, grație golaverajului mai bun față de FC U Craiova, ambele cu câte 42 de puncte.

Bănățenii au deschis scorul în min. 30 prin Ignea, egalarea survenind în minutul 87 prin Adrian Bălan care a transformat un penalty. Sefer a dat lovitura de grație în primul minut al prelungirilor, aducând Rapidului a 5-a victorie consecutivă.

Învinsă acasă de CS Mioveni cu 5-1, Dunărea e pe 4 cu 35 de puncte. Etapa viitoare se va desfășura luni, 19 aprilie. Dunărea va juca în deplasare cu FK Csikszereda, de la ora 18.30 de minute.

Etapa 3 | Rezultate

FK Csilkszereda – U Craiova 1948 0-2

Au marcat: A. Compagno (22), A. Ciolacu (52 – pen.) / F. Bauza (82)

Dunărea Călărași – CS Mioveni 1-5

Au marcat: S. Alami (53) / I. Burnea (19, 38), B. Rusu (41), Șt. Blănaru (52, 59)

ASU Poli Timișoara – FC Rapid 1-2

Au marcat: A. Ignea (30) / Ad. Bălan (87 -pen.), A. Sefer (90+1)

1. FC Rapid            3     3   0     0   7-2     42
  2. U Craiova           3     2   1     0   3-1     42
  3. CS Mioveni         3     1   2     0   5-1     38
  4. Dunărea             3     0   1     2    2-9     35
  5. ASU Poli             3     0   1     2   1-3     33
  6. FK Csikszereda  3     0   1     2   1-3     33