Returul campionatului ligii a 2-a debutează astăzi când sunt programate, pe parcursul zilei, nu mai puţin de 7 jocuri. De la ora 13.00 va începe în oraşul de la malul mării partida dintre Farul Constanţa şi Rapid.
Dunărea Călăraşi va juca duminică de la ora 13.00 cu UTA Arad, formaţie aflată pe primul loc în clasament.
Iată mai jos programul duelurilor:
Etapa a 20-a
Sâmbătă, ora 11.00
CS MIOVENI - ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
Arbitri: Sorin Costreie (Buftea - Ilfov) - Marius Cristian Marchidanu (Brăila) şi Cristian Voicu (Focşani); Rezervă: Mihail Sebastian Lastun (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Liviu Seceanu (Galaţi) şi Emanoil Popescu (Târgu Jiu).
RIPENSIA TIMIŞOARA - FC ARGEŞ
Arbitri: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova) - Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) şi Cristian Daniel Ilinca (Craiova); Rezervă: Tudor Florin Jurcă (Arad)
Observatori: Teodora Albon (Cluj-Napoca) şi Adrian Lucaci (Arad).
SPORTUL SNAGOV - VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
Arbitri: Vlad Baban (Iaşi) - Alexandra Theodora Petrea (Bacău) şi Roxana Ivanov (Bucureşti); Rezervă: Cristina Mariana Trandafir (Bucureşti)
Observatori: Silviu Veronel Ioan (Galaţi) şi Lucian Cârjă (Constanţa).
FK CSIKSZEREDA - SCM GLORIA BUZĂU
Arbitri: Mircea Ardelean (Arad) - Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) şi Casian Băla (Arad). Rezervă: Dragoş Nicolae Lunca (Cluj-Napoca)
Observatori: Andrei Ioniţă (Bucureşti) şi Mircea Bucur (Târgu Mureş).
Sâmbătă, 30 noiembrie, ora 13:00
FARUL CONSTANŢA - RAPID
Arbitri: Iulian Dima (Bucureşti) - Romică Bîrdeş (Piteşti) şi Ionuţ Marius Bobe (Videle); Rezervă: Marius Chiţu (Târgovişte)
Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava) şi Petre Badea (Tulcea).
Sâmbătă, 30 noiembrie, ora 15:00
UNIVERSITATEA CLUJ - CSM REŞIŢA
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca - Cluj);
Arbitri: Florin Mihai Marcu (Oradea) - Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) şi Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ); Rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică - Sibiu)
Observatori: Zaharia Ciev (Timişoara) şi Radu Bitea (Oradea).
Sâmbătă, 30 noiembrie, ora 17:00
PANDURII TÂRGU JIU - TURRIS OLTUL TURNU MĂGURELE
Arbitri: Szabolcs Kovacs (Carei) - Ioan Alexandru Corb (Satu Mare) şi Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa); Rezervă: Dorin Petru Voina (Reşiţa)
Observatori: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca) şi Viorel Lolea (Reşiţa).
Duminică, 1 decembrie, ora 13:00
DUNĂREA CĂLĂRAŞI - UTA ARAD
Luni, 2 decembrie, ora 18:00
PETROLUL PLOIEŞTI - METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CONCORDIA CHIAJNA stă.
Clasament
- UTA Arad 18 11 5 2 34-12 38
- CS Mioveni 18 9 7 2 34-18 34
- FC Rapid 18 9 5 4 28-15 32
- Petrolul Ploieşti 18 8 6 4 19-16 30
- Turris Oltul 18 8 5 5 32-24 29
- Metaloglobus 18 7 6 5 20-16 27
- FC Argeş 18 7 6 5 23-22 27
- SCM Gloria 18 8 2 8 26-21 26
- ASU Poli 18 6 7 5 17-10 25
- Farul Constanţa 18 7 4 7 20-16 25
- Univ. Cluj 18 5 8 5 23-19 23
- Dunărea 18 6 5 7 24-25 23
- Viitorul Pandurii 18 6 5 7 20-24 23
- Ripensia 18 5 8 5 20-25 23
- Concordia 18 5 6 7 15-21 21
- FK Csikszereda 18 5 6 7 14-19 21
- CSM Reşiţa 18 4 5 9 24-32 17
- Sportul Snagov 18 2 3 13 16-44 9
- Pandurii Tg. Jiu 18 1 5 12 9-39 8