FOTBAL / Dunărea, calificată în optimile Cupei României!

FOTBAL / Dunărea, calificată în optimile Cupei României!

Sâmbătă la prânz s-a desfășurat pe stadionul Comunal din Sânmartin, duelul dintre CSC și Dunărea Călărași din cadrul șaisprezecimilor de finală ale Cupei României la fotbal, ediția 2020-2021. Echipa noastră s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Costin Petre în minutul 61, calificându-se în faza optimilor de finală, programată în primăvara anului viitor.

CSC Sânmartin – Dunărea Călărași 0-1

A marcat: Costin Petre (61)

CSC Sânmartin: 12. Eduard Beke – 17. Florin Pop, 4. David Lupșe, 24. Alexandru Pintea, 5. Adrian Arsene – 18. Cyrus Habakuk (19. Raul Ember 56′) – 9. Darius Sfârlea (10. Raul Baciu 71′), 13. Alexandru Sorian (cpt.), 7. Ionuț Ban – 14. Paul Suciu, 11. Sergiu Pop (8. Iulian Cuc 46′)

Rezerve: 1. Adrian Barabaș – 3. Crik Tiponuț, 22. Patric Andras, 23. Salie Nogo

Antrenor: Cosmin Bodea

Dunărea Călărași: 1. Stefan Krell – 28. Andrei Rus, 5. Robert Candrea, 14. Ariel Lopez (cpt.), 3. Ionuț Țenea – 73. Charles Acolatse, 2. Andrei Mihăiescu – 29. Costin Petre, 10 Adrian Zaluschi, (27. Teodor Caragea, 80'), 21. Mădălin Calu – 18. Codruț Anghel (96. Sorin Sava, 46′)

Rezerve: 12. Răzvan Began – 15. Robert Ganea.

Antrenor: Cristian Pustai

Au arbitrat: Cristian Codrea - Radu Despa și Daniel Ștefan Lar (toți din Baia Mare); Rezervă: Rareș George Vidican (Satu Mare); Observatori: Vasile Marc (Cluj-Napoca) și Emil Kemenes (Baia Mare).

Rezultate și program 16-imi Cupa României, ediția 2020/2021

Chindia Târgoviște – Hermannstadt 1-1 (5-3 d.p.)
Au marcat: Cherchez (43) / Jo Santos (41)

Progresul 1944 Spartac – Universitatea Craiova 0-5
Au marcat: Mamut (30, 84), Bic (35), Ofosu (45), Bălașa (57 pen.)

Turris-Oltul Turnu MăgureleSepsi OSK 1-0

A marcat: Șt. Blănaru (58)

CSC SânmartinDunărea Călărași 0-1

A marcat: C. Petre (61)

U Craiova 1948 – ASU Politehnica Timișoara 1-3

Au marcat: A. Campagno (8) / Al. Munteanu (33-pen.), P. Ivanovici (59 - pen.), A. Manea (85)

Farul Constanța – Academica Clinceni 2-1

Au marcat: C. Bîrnoi (12), A. Banyoi (65) / A. Cordea (90+2)

Concordia Chiajna – FC Botoșani 0-2

Au marcat: A. Tîrcoveanu (69), S. Askovski (90)

Viitorul Pandurii – FC Argeș 1-0

A marcat: M. Cioiu (88)

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț – Petrolul Ploiești 1-2

Au marcat: A. Curpăn (15) / V. Buhăescu (57), P. Roige (77)
Dinamo – Viitorul Constanța 3-0

Au marcat: D. Fabbrini (11, 89), D. Sorescu (14)

Duminică, 29 noiembrie

Ripensia Timișoara – Astra Giurgiu 1-5

Au marcat: N. Sokovic (22) / M. Montini (5, 60), M. Răduț (48), S. Azulay (82), V. Gheorghe (89)
ACS Hușana Huși – Universitatea Cluj 2-8

Au marcat: Al. Agrigoroaei (28 – pen., 86) / C. Ștefănescu (3, 49), V. Dican (12), I. Golan (15, 56), S. Ribeiro (25, 38), D. Berci (79)

FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 0-6

Au marcat: Butean (36), Ze Manuel (50), R. Deaconu (53, 79), Horșia (73), Sambu (89)

Politehnica Iași – CFR Cluj 1-0

A marcat: A. Calcan (64)

Luni, 30 noiembrie

FK Csikszereda – UTA Arad, ora 14:00 | TV
SCM Gloria Buzău – FCSB 0-3