Liga a 2-a / Dunărea, pe 3!

Liga a 2-a / Dunărea, pe 3!

Joi au avut loc alte două partide din cadrul rundei a 14-a a ligii a 2-a. La Miercurea Ciuc, FK Csikszereda s-a impus cu 2-1 în fața clujenilor de la Universitatea iar FC Rapid și CSM Reșița au remizat, 0-0, în jocul desfășurat la Buftea.

Dunărea a câștigat duelul de acasă cu CS Mioveni, scor 1-0 și se află pe poziția a 3-a cu 23 de puncte, la 4 distanță de ocupanta primului loc, U Craiova 1948.

“Galben – albaștrii” vor disputa pe 1 decembrie, de la ora 16.45 de minute, tot la Călărași, restanța cu Turris (etapa a 12-a) iar o săptămână mai târziu va ajunge pe Cluj Arena pentru duelul cu Universitatea din cadrul etapei a 15-a.

Etapa a 14-a

U Craiova 1948 – Metaloglobus București 1-0

A marcat: Cl. Bălan (4)

Dunărea Călărași – CS Mioveni 1-0

A marcat: V. Alexandru (56)

Viitorul Pandurii – Concordia Chiajna 1-0

A marcatȘ P. Copaci (53)

CSM Slatina – Turris Turnu Măgurele 2-1

Au marcat: D. Toma (41), M. Manea (66) / Cr. Pușcaș (90)

Fotbal Comuna Recea – Pandurii Tg. Jiu 2-0

Au marcat: A. Luboya (36), M. Coman (64)

Aerostar Bacău – ASU Poli Timișoara 2-2

Au marcatȘ H. Ilie (36), Al. Zaharia (90+40 / I. Mera (27), P. Ivanovici (54)

Petrolul Ploiești - Gloria Buzău 1-1

Au marcat: M. Huja (66) / C. Tucaliuc (72 – pen.)

FK Csikszereda – Universitatea Cluj 2-0

Au marcat: J. Bauza (19), A. Meszaros (46) / I. Golan (78)

FC Rapid – CSM Reșița 0-0

Ripensia Timișoara - Farul Constanța (11.12., ora 14.00)

Clasament

  1. U Craiova 1948         13   7    6   0   24-10   27
  2. ASU Poli Timişoara   13   6    6   1   14-9     24
  3. Dunărea Călăraşi      12   7    2   3   17-12   23
  4. Viitorul Pandurii         13   7    2   4   24-20   23
  5. FC Rapid                   13   7    2   4   20-20   23
  6. Metaloglobus             14   6    4   4   16-10   22
  7. Gloria Buzău             13   5     5   3   16-11   20
  8. Farul Constanţa        12   6     2   4   15-13   20
  9. FK Csikszereda        13    5    4   4   14-12   19
  10. Petrolul Ploieşti         13   5     3   5   20-14   18
  11. CS Mioveni               13    4    6   3     9-6     18
  12. Turris Tr. Măgurele   13    4    5   4   21-17   17
  13. Universitatea Cluj     12    5    2   5   15-11   17
  14. CSM Slatina             13     5   1   7   14-16   16
  15. Unirea Slobozia        13    4    3   6   12-18   15
  16. Ripensia Timişoara   10    5    0   5   12-19   15
  17. CSM Reşiţa              13    4    3   6     7-16   15
  18. Fotbal C. Recea       13    4    2   7   19-25   14
  19. Concordia Chiajna    14    3   3   8   17-19   12
  20. Aerostar Bacău        13    2    2   9   16-24    8
  21. Pandurii Tg. Jiu        14    2    1  11  12-32     7

Etapa a 15-a

Sâmbătă, 5 decembrie, ora 11.00

Gloria Buzău – Aerostar Bacău

Pandurii Tg. Jiu – U Craiova 1948

Concordia Chiajna – CSM Slatina

Farul Constanța – FK Csikszereda

CSM Reșița – Ripensia Timișoara

Turris Tr. Măgurele – Fotbal Comuna Recea

Sâmbătă, 5 decembrie, ora 12.00

Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești

Duminică, 6 decembrie, ora 11.00

CS Mioveni – Viitorul Pandurii

Duminică, 6 decembrie, ora 13.30

ASU Poli Timișoara – FC Rapid

Marți, 8 decembrie, ora 16.45

Universitatea Cluj – Dunărea Călărași

Restanțe

Marți, 1 decembrie, ora 16.45

Et. 12: Dunărea Călărași – Turris Tr. Măgurele

Miercuri, 2 decembrie, ora 14.00

Et. 12: Ripensia Timișoara – CS Mioveni

Miercuri, 2 decembrie, ora 16.45

Et. 11: Universitatea Cluj – Farul Constanța

Vineri, 11 decembrie, ora 14.00

Et. 13: Universitatea Cluj -Ripensia Timișoara