PLAY-OUT / Dunărea, 2 “şanse” din 3, la Sibiu!

FC Voluntari a câştigat până la urmă partida de acasă cu Hermannstadt, scor 2-1, reuşind să se menţină astfel în liga 1 Betano. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 17 prin Gabi Deac, sibienii egalând în minutul 75 prin Tsoumou. Bucuria oaspeţilor a durat fix 7 minute Dori Popadiuc marcând golul victoriei şi al rămâneii pe prima scenă.

Rezultatul de la Voluntari e unul care convine Dunării. Elevii lui Dan Alexa vor înfrunta Hermansttadt-ul în ultima etapă. La Sibiu, echipa noastră are la îndemână două variante: egalul şi victoria! Meciul se anunţă extrem de dificil nu doar pentru noi ci şi pentru sibienii care n-au la dispoziţie decât varianta victoriei.

Etapa a 13-a

Dunărea Călărași – Gaz Metan Mediaș 0-1

A marcat: P. Yazalde (87)

Concordia Chiajna – Politehnica Iași 4-1

Au marcat: T. Bawab (11, 71-pen.), Nivaldo (29), Gorobsov (86) / J. Teixeira (57 – pen.)

FC Voluntari – FC Hermannstadt 2-1

Au marcat: G. Deac (17), D. Popadiuc (82) / J. Tsoumou (75)