Liga 4 | Seria A: Venus, 6 din 6. Spicul, fără probleme!

Sâmbătă s-au desfășurat 4 din cele 5 jocuri din cadrul rundei a 6-a a campionatului județean de fotbal.

Venus Independența s-a izbit de o nucă tare, câștigând doar cu 2-1 partida de pe teren propriu cu Dunărea Grădiștea. La pauză, gazdele conduceau cu 2-0 însă la 3 minute de la reluare, Dunărea a redus din diferență, Venus încasând primul gol stagional după 498 de minute de la startul sezonului! Jocul n-a strălucit dar pentru gazde importante sunt cele 3 puncte, mai ales că urmează duelurile tari cu Spicul Vîlcelele, echipa cu cel mai sonore nume și respectiv Dunărea Ciocănești (28 septembrie), formația de pe locul secund!

Victorie clară, fără nicio emoție pentru Spicul Vîlcelele, 4-0, acasă cu nou-promovata Zarea Cuza Vodă. Spicul e pe 3 cu 13 puncte la fel ca Dunărea Ciocănești, locul 2, care joacă astăzi de la ora 16.00, acasă, cu ACS Roseți.

Victoria Lehliu a trecut de ultima clasată, Conpet Ștefan cel Mare, cu 2-1, bifând a doua victorie stagională. As Gâldău a spart gheața obținând primele 3 puncte din acest sezon, 3-1, acasă, cu Unirea Dragalina.