Liga 4 | Seria A: Spicul, din nou fără greșeală. Venus, al doilea eșec la rând!

Cel mai tare meci al rundei a 11-a, în Seria A s-a desfășurat la Grădiștea și a fost câștigat de gazde cu 4-1. După o primă repriză “moartă”, jocul s-a animat după pauză. Venus a deschis scorul însă Dunărea a egalat relativ repede din penalty. Oaspeții au rămas chiar și în 10 în urma acestei faze. La scurt timp, campioana are parte de o nouă eliminare după ce un jucător al său primește mai întâi cartonașul galben (al doilea din meci!) și implicit pe cel roșu pentru o simulare în suprafața de pedeapsă. Gazdele se dezlănțuie și marchează două goluri spectaculoase suficiente pentru a provoca a doua înfrângere la rând campioanei “la zi”. Dunărea bifează al 4-lea succes consecutiv și-și consolidează poziția secundă din topul Seriei A.

Spicul Vâlcelele, din nou fără greșeală, învingând acasă pe Victoria Lehliu cu 4-1.

ACS Roseți pierde acasă în fața nou-promovatei, Avântul Pietroiu, scor 3-4. În minutul 72, delegatul gazdelor a fost eliminat pentru proteste.

Conpet Ștefan cel Mare a avut nevoi de 11 etape pentru a bifa primul succes stagional. Ultima clasată a trecut cu 5-2 de punultima din clasament, Unirea Dragalina.

În această rundă, Dunărea Ciocănești a stat.