Liga 3 | Modelu, start cu stângul. Etapa 16 continuă sâmbătă!

În uvertura rundei a 16-a, prima din acest an, Înainte Modelu a dezamăgit fiind învinsă acasă de Recolta Gh. Doja. Ialomițenii conduși de pe margine de Mirel Condei au câștigat cu 2-1, toate cele 3 goluri fiind marcate în prima repriză.

Recolta a deschis scorul prin Răduca în minutul 18, tot el majorând diferența în minutul 30. Modelenii au revenit pe tabelă în minutul 33 prin Daniel Gheorghe însă n-au mai avut nicio reacție până la final.

Celelalte 4 partide sunt programate sâmbătă, 9 martie, de la ora 15.00.

Dunărea Călărași merge la Borcea pentru derby-ul rundei cu Agricola. Progresul Fundulea va juca la Călărași cu FC Voluntari 2.