Liga 3 | Înainte, al doilea eșec stagional!

Înainte Modelu pierde din nou în fața ilfovenilor de la CS Afumați, de data asta pe teren propriu, meciul contând pentru etapa a 12-a.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 39 prin Cocoș, 0-1 fiind și rezultatul primei reprize. După pauză, CS Afumați înscrie prin Beșleagă (59) și Iamandache (64), modelenii reducând din diferență în minutul 71 prin L. Gheorghe. Finalul e al ilfovenilor care puctează prin Ionuț Zaina, în minutele 77 și 82. Este a doua înfrângere stagională suferită de Înainte Modelu care coboară pe 4 cu 20 de puncte.

Celelalte partide vor avea loc sâmbătă, de la ora 14.00. Dunărea va juca pe terenul ultimei clasate, CS Amaraq (în tur a câștigat cu 9-0!) iar Agricola își va măsura forțele cu Gloria Băneasa (în tur, constănțenii s-au impus cu 3-2!).

Etapa 12

Înainte Modelu – CS Afumați 1-5

Au marcat: Liviu Gheorghe (71) / Cătălin Cocoș (39), Cezar Beșleagă (59), Alexandru Iamandache (64), Ionuț Zaina (77, 82)