Liga 3 | Dunărea, eșec rușinos la Borcea!

Dunărea Călărași, echipa finanțată de Consiliul Județean, a bifat astăzi și primul eșec stagional. Mihali&Co au ieșit “bătuți” de pe terenul ultimei clasate, Agricola Borcea, tabela închizându-se la 3-1. Gazdele au deschis scorul în secunda 57 prin Fl. Bratu, egalarea survenind în minutul 13 după reușita lui Marian Apostol. Agricola, echipa fără nici un punct după primele 5 etape, revine la timonă în minutul 26 prin golul semnat tot de Bratu. 2-1 va fi și scorul pauzei.

Repriza secundă a fost la discreția elevilor lui Mihali însă tot gazdele aveau să puncteze și pe tabelă. În minutul 87, Bratu își trece în cont hattrick-ul. O victorie mare cât un întreg campionat pentru gazde și un eșec rușinos pentru Dunărea care nu mai deranjează pe nimeni de 3 meciuri.

Etapa 6 | Rezultate

Înainte Modelu – CS Amara 4-0

Au marcat: Rareș Toader (57), Liviu Gheorghe (75), Ștefan Istrati (81, 82)

FC Voluntari 2 – Farul Constanța 2 4-0

Au marcat: Robert Popescu (13), Alexandru Munteanu (19), Cristian Licsandru (44), Iulian Ilie (87)

Agricola Borcea – Dunărea Călărași 3-1

Au marcat: Florin Bratu (1, 26, 87) / Marian Apostol (13)

Recolta Gh. Doja – Gloria Albești 3-4

Gloria Băneasa – CS Afumați 0-3