Liga 3 | Agricola, depășită greu de Metaloglobus

După ce în urmă cu o săptămână câștiga în fața ilfovenilor de la CS Tunari, echipă sensibil întărită în această iarnă (scor 2-0), Agricola Borcea a fost aproape să obțină un rezultat bun și în fața bucureștenilor de la Metaloglobus, un alt adversar din Liga 2 (locul 16 cu 18 puncte din 15 meciuri jucate!).

Vineri, la Siliștea Snagovului, echipa antrenată de Viorel Ferfelea a fost depășită greu cu 3-2. În prima parte, Dragoș Huiban a deschis scorul în minutul 14, egalarea fiind semnată de Victor Militaru (transferat în această iarnă de la Gloria Băneasa!) 5 minute mai târziu. Metaloglobus revine și în finalul reprizei înscrie de două ori prin Kouadio (41) și Zukanovic (45).

În repriza secundă, Agricola are o nouă tresărire punctând prin Daniel Cîrjan (62). În echipa antrenată de Viorel Ferfelea a evoluat și Daniel Novac, sosit în această iarnă de la CS Tunari.

Înaintea reluării returului sezonului regulat, Agricola ocupă locul 3 cu 27 de puncte, fiind ca și calificată în play-off.