Liga a 4-a | Venus și ACS Roseți, punctaj maxim și după runda a 2-a

Liga a 4-a | Venus și ACS Roseți, punctaj maxim și după runda a 2-a

Sâmbătă s-au desfășurat partidele din cadrul etapei secunde a ligii a 4-a, ediție “limitată”, competiție organizată de AJF Călărași fără nicio miză la capătul ei.

Învingătoare în runda inaugurală la Ulmeni cu 2-1, Venus a câștigat, destul de greu, și duelul de acasă cu Dunărea Ciocănești, scor 3-2. Meciul s-a încheiat cu 20 de jucători pe teren, centralul Ionuț Rădulescu arătând, spre finalul confruntării câte un cartonaș roșu pentru fiecare combatantă.

Punctaj maxim și pentru ACS Roseți, învingătoare cu 3-1, în deplasare la Ștefan cel Mare în fața Conpet-ului. Grație golaverajului mai bun, Rosețiul ocupă prima poziție

Unirea Mânăstirea obține victoria la Ulmeni învingând cu 1-0 gazdele de la Rapid.

Remiză la 3 la Perișoru, între Progresul și Dunărea Grădiștea.

Etapa a 3-a e programată duminica viitoare, de la ora 17.00. Cel mai “tare” duel va avea loc la Mânăstirea între Unirea și Venus Independența.

Et. 2 | Rezultate

Rapid Ulmeni – Unirea Mânăstirea 0-1

Venus Independența – Dunărea Ciocănești 3-2

Conpet Ștefan cel Mare – ACS Roseți 1-3

Progresul Perișoru – Dunărea Grădiștea 3-3

Clasament

1. ACS Roseți                 2   2   0   0   5-2   6

2. Venus independența   2   2   0   0   5-3   6

3. Dunărea Grădiștea     2   1   1   0   4-3   4

4. Unirea Mânăstirea      2   1   1   0   1-0   4

5. Progresul Perișoru     2   0   2   0   3-3   2

6. Dunărea Ciocănești    2   0   0   2   3-5   0

7. Rapid Ulmeni              2   0   0   2   1-3   0

8. Conpet Șt. Cel Mare   2   0   0   2   1-4   0

Et. 3 | Duminică, 30 mai, ora 17.00

Dunărea Grădiştea – Rapid Ulmeni

ACS Roseţi – Progresul Perişoru

Dunărea Ciocăneşti – Conpet Şt. cel Mare

Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa

Et. 4 | Sâmbătă, 5 iunie, ora 18.00

Progresul – Dunărea Ciocăneşti

Rapid Ulmeni – ACS Roseţi

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea

Venus – Conpet Şt. Cel Mare

Et. 5 | Duminică, 13 iunie, ora 18.00

ACS Roseţi – Unirea Mânăstirea

Dunărea Ciocăneşti – Rapid Ulmeni

Conpet Şt. Cel Mare – Progresul Perişoru

Dunărea Grădiştea – Venus Independenţa

Et. 6 | Sâmbătă, 19 iunie, ora 18.00

Rapid Ulmeni – Conpet Şt. Cel Mare

Unirea Mânăstirea – Dunărea Ciocăneşti

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi

Venus Independenţa – Progresul Perişoru

Et. 7 | Sâmbătă, 26 iunie, ora 18.00

Dunărea Ciocăneşti – Dunărea Grădiştea

Conpet Şt. Cel Mare – Unirea Mânăstirea

Progresul Perişoru – Rapid Ulmeni

ACS Roseţi – Venus Independenţa