Liga a 4-a / Venus, în premieră, pe primul loc în topul judeţean!

Liga a 4-a / Venus, în premieră, pe primul loc în topul judeţean!

Surprize notabile în runda a 8-a a noului sezon al ligii a 4-a. Disputată la miezul zilei partida dintre Victoria Chirnogi şi Unirea Mânăstirea s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0. În urma acestui rezultat, Unirea pierde prima poziţie în detrimentul echipei Venus care a câştigat cu 1-0, duelul de pe teren propriu cu finalist ultimei ediţii a Cupei României, ACS Roseţi.

Pe 2 a urcat CSM Olteniţa învingătoare cu 3-0 la Dragalina în faţa Unirii.

Sâmbătă, două jocuri nu s-au disputat din cauza neprezentării formaţiilor Petrolul Ileana şi Tricolorul Jegălia, la Curcani, respective Grădiştea. Echipele gazdă, Viitorul şi Dunărea au câştigat prin neprezentare!

Iată rezultate înregistrate sâmbătă:

Etapa a 8-a / Rezultate

Victoria Chirnogi – Unirea Mânăstirea 1-0

Dunărea Ciocăneşti – Conpet Ştefan cel Mare 7-1

Unirea Dragalina – CSM Olteniţa 0-3

Venus Independenţa – ACS Roseţi 1-0

Viitorul Curcani – Petrolul Ileana 3-0 (N)

Partizan Crivăţ – Steaua Radovanu 7-1

Spicul Vâlcelele – Progresul Fundulea 1-0

Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia 3-0 (N)

Vulturii Gălbinaşi – Victoria Lehliu 3-8                                                                               

Clasament

  1. Venus Independenţa  8   7   1   0   43-6    22
  2. CSM Olteniţa                8   7   0   1   31-2    21
  3. Unirea Mânăstirea      8   7   0   1   27-8    21
  4. Victoria Chirnogi          8   7   0   1   25-8    21
  5. Spicul Vâlcelele            8   6   0   2   23-15  18
  6. Viitorul Curcani            8    5   2   1   26-16  17
  7. Partizan Crivăţ              8   5   1   2   26-15  16
  8. Dunărea Grădiştea      8    4   2   2   20-12  14
  9. Progresul Fundulea     8    4   0   4   14-15   12
  10. Victoria Lehliu            8    3   2   3   21-17  11
  11. Dunărea Ciocăneşti   8    3   0   5  21-15     9
  12. Unirea Dragalina       8    2   1   5   13-23    7
  13. ACS Roseţi                   8   2   0   6   13-21     6
  14. Tricolorul Jegălia        8   2   0   6   12-24    6
  15. Petrolul Ileana            8    2   0   6  13-32     6
  16. Steaua Radovanu       8    1   1   6  21-35    4
  17. Conpet Şt. Cel Mare  8    0   0   8    8-44     0
  18. Vulturii Gălbinaşi       8    0   0   8  12-61     0

Etapa a 9-a / Sâmbătă, 28 septembrie, ora 17.00

Victoria Lehliu – Dunărea Ciocăneşti

Tricolorul Jegălia – Vulturii Gălbinaşi

Progresul Fundulea – Dunărea Grădiştea

Steaua Radovanu – Spicul Vâlcelele

Petrolul Ileana – Partizan Crivăţ

ACS Roseţi – Viitorul Curcani

Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa

CSM Olteniţa – Victoria Chirnogi

Conpet Ştefan cel Mare – Unirea Dragalina