Surprize notabile în runda a 8-a a noului sezon al ligii a 4-a. Disputată la miezul zilei partida dintre Victoria Chirnogi şi Unirea Mânăstirea s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0. În urma acestui rezultat, Unirea pierde prima poziţie în detrimentul echipei Venus care a câştigat cu 1-0, duelul de pe teren propriu cu finalist ultimei ediţii a Cupei României, ACS Roseţi.
Pe 2 a urcat CSM Olteniţa învingătoare cu 3-0 la Dragalina în faţa Unirii.
Sâmbătă, două jocuri nu s-au disputat din cauza neprezentării formaţiilor Petrolul Ileana şi Tricolorul Jegălia, la Curcani, respective Grădiştea. Echipele gazdă, Viitorul şi Dunărea au câştigat prin neprezentare!
Iată rezultate înregistrate sâmbătă:
Etapa a 8-a / Rezultate
Victoria Chirnogi – Unirea Mânăstirea 1-0
Dunărea Ciocăneşti – Conpet Ştefan cel Mare 7-1
Unirea Dragalina – CSM Olteniţa 0-3
Venus Independenţa – ACS Roseţi 1-0
Viitorul Curcani – Petrolul Ileana 3-0 (N)
Partizan Crivăţ – Steaua Radovanu 7-1
Spicul Vâlcelele – Progresul Fundulea 1-0
Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia 3-0 (N)
Vulturii Gălbinaşi – Victoria Lehliu 3-8
Clasament
- Venus Independenţa 8 7 1 0 43-6 22
- CSM Olteniţa 8 7 0 1 31-2 21
- Unirea Mânăstirea 8 7 0 1 27-8 21
- Victoria Chirnogi 8 7 0 1 25-8 21
- Spicul Vâlcelele 8 6 0 2 23-15 18
- Viitorul Curcani 8 5 2 1 26-16 17
- Partizan Crivăţ 8 5 1 2 26-15 16
- Dunărea Grădiştea 8 4 2 2 20-12 14
- Progresul Fundulea 8 4 0 4 14-15 12
- Victoria Lehliu 8 3 2 3 21-17 11
- Dunărea Ciocăneşti 8 3 0 5 21-15 9
- Unirea Dragalina 8 2 1 5 13-23 7
- ACS Roseţi 8 2 0 6 13-21 6
- Tricolorul Jegălia 8 2 0 6 12-24 6
- Petrolul Ileana 8 2 0 6 13-32 6
- Steaua Radovanu 8 1 1 6 21-35 4
- Conpet Şt. Cel Mare 8 0 0 8 8-44 0
- Vulturii Gălbinaşi 8 0 0 8 12-61 0
Etapa a 9-a / Sâmbătă, 28 septembrie, ora 17.00
Victoria Lehliu – Dunărea Ciocăneşti
Tricolorul Jegălia – Vulturii Gălbinaşi
Progresul Fundulea – Dunărea Grădiştea
Steaua Radovanu – Spicul Vâlcelele
Petrolul Ileana – Partizan Crivăţ
ACS Roseţi – Viitorul Curcani
Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa
CSM Olteniţa – Victoria Chirnogi
Conpet Ştefan cel Mare – Unirea Dragalina