AJF Călăraşi / L4: Sâmbătă sunt programate jocurile etapei a 8-a. Iată programul!

AJF Călăraşi / L4: Sâmbătă sunt programate jocurile etapei a 8-a. Iată programul!

AJF Călăraşi programează sâmbătă dueluriule din cadrul rundei a 8-a a campionatului judeţean.

Primul meci se va desfăşura începând cu ora 12.00 la Chirnogi între Victoria şi Unirea Mânăstirea. Oaspeţii au punctaj maxim până acum şi speră să rămână neînvinşi şi după jocul de mâine.

Celelalte 8 partide sunt programate de la ora 17.00.

Venus va întâlni la Independenţa pe ACS Roseţi, finalista ultimei ediţii a Cupei României – Faza judeţeană. CSM Olteniţa, echipa de pe 3 se va deplasa la Dragalina pentru confruntarea cu Unirea.

Iată programul complet al partidelor

Etapa a 8-a

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 12.00

Victoria Chirnogi – Unirea Mânăstirea

Sâmbătă, 21 septembrie, ora 17.00

Dunărea Ciocăneşti – Conpet Ştefan cel Mare

Unirea Dragalina – CSM Olteniţa

Venus Independenţa – ACS Roseţi

Viitorul Curcani – Petrolul Ileana

Partizan Crivăţ – Steaua Radovanu

Spicul Vâlcelele – Progresul Fundulea

Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia

Vulturii Gălbinaşi – Victoria Lehliu

                                                                                                    

Clasament

  1. Unirea Mânăstirea      7    7   0   0   27-7     21
  2. Venus Independenţa   7    6   1   0   42-6    19
  3. CSM Olteniţa               7    6   0   1   28-2    18
  4. Victoria Chirnogi         7    6   0   1   24-8    18
  5. Spicul Vâlcelele           7   5   0   2   22-15  15
  6. Viitorul Curcani            7    4   2   1   23-16  14
  7. Partizan Crivăţ             7    4   1   2  19-14   13
  8. Progresul Fundulea     7    3   0   3  14-14  12
  9. Dunărea Grădiştea     7    3   2   2  17-12  11
  10. Victoria Lehliu              7    2   2   3  13-14    8
  11. Unirea Dragalina         7    2   1   4  13-20    7
  12. Dunărea Ciocăneşti   7    2   0   5   14-14     6
  13. ACS Roseţi                 7    2   0   5   13-20     6
  14. Tricolorul Jegălia        7    2   0   5   12-21    6
  15. Petrolul Ileana             7     2   0   5  13-29     6
  16. Steaua Radovanu       7    1   1   5   20-28    4
  17. Conpet Şt. Cel Mare  7    0   0   7     7-37     0
  18. Vulturii Gălbinaşi        7    0   0   7     9-53     0