Liga a 4-a ACERBIS / Mostiştea, scor de forfait la Ciocăneşti. Vezi rezultatele etapei a 31-a!

Liga a 4-a ACERBIS / Mostiştea, scor de forfait la Ciocăneşti. Vezi rezultatele etapei a 31-a!

Sâmbătă au avut loc partidele din cadrul etapei a 31-a a ligii a 4-a ACERBIS. În meciul – vedetă de la Ciocăneşti, Dunărea a fost învinsă clar cu 3-0 de Mostiştea Ulmu care a încheiat conturile încă din prima repriză.

Spicul a ţinut-o în şah pe Unirea Mânăstirea la Floroaica, 1-1. Scor de tenis la Jegălia, Triucolorul învingând pe Victoria Dragoş Vodă cu 6-0. Surpriză la Crivăţ, Unirea Dragalina învinng Partizanul cu 5-4.

Etapa a 31-a /Rezultate

Victoria Chirnogi – Progresul Fundulea 4-2

Victoria Lehliu – Zarea Cuza Vodă 3-0

Dunărea Ciocăneşti – Mostiştea Ulmu 0-3

Spicul Vîlcelele – Unirea Mânăstirea 1-1

Viitorul Curcani – ACS Roseţi 4-1

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina 4-5

Tricolorul Jegălia – Victoria Dragoş Vodă 6-0

Steaua Radovanu – Dunărea Grădiştea 1-1

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             29   25  3   1  129-11    78
  2. Unirea Mănăstirea        29  18   7   4    86-43    61
  3. Dunărea Ciocăneşti     29  18   6   5    71-34    60
  4. Venus Independenţa    29  17   2  10   85-37    53
  5. Tricolorul Jegălia          29  14   9    6    56-36    51
  6. Victoria Chirnogi          30  14   3  13    74-65   45
  7. Partizan Crivăţ              29  14   3  12   68-67    45
  8. Dunărea Grădiştea      29  13   5  11    52-56   44
  9. ACS Roseţi                   29  11   9   9    75-48    42
  10. Spicul Vâlcelele            29  11   4  14   46-70    37
  11. Progresul Fundulea      29  10   6  13   36-55   36
  12. Steaua Radovanu        29  11   2  16    60-74   35
  13. Viitorul Curcani             29    9   6  14   44-67    33
  14. Unirea Dragalina          29    9   5  15   45-79    32
  15. Victoria Lehliu               29    9   2  18   45-72    29
  16. Victoria Dragoş Vodă  29    4   3  22   21-93   15
  17. Zarea Cuza Vodă         30    2   1  27   23-112   7

Etapa a 32-a / Sâmbătă, 25 mai, ora 18.00

Progresul Fundulea – Steaua Radovanu

Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia

Victoria Dragoş Vodă – Partizan Crivăţ

Unirea Dragalina – Viitorul Curcani

ACS Roseţi – Spicul Vîlcelele

Unirea Mânăstirea – Dunărea Ciocăneşti

Mostiştea Ulmu – Venus Independenţa

Zarea Cuza Vodă – Victoria Chirnogi 0-3