Liga a 4-a ACERBIS / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 31-a

Liga a 4-a ACERBIS / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 31-a

Mostiştea Ulmu, virtual campioană judeţeană, a avut o primă repriză foarte bună la Ciocăneşti, marcând toate cele 3 goluri în poarta Dunării în derby-ul fără miză al rundei a 31-a. Oaspeţii au câştigat la scor de forfait şi aşteaptă şi derby-ul cu Venus, programat sâmbătă pe teren propriu.

Remiză la 1 la Vîlcelele între Spicul şi Unirea Mânăstirea care se pregăteşte pentru meciul cu Dunărea Ciocăneşti, miza fiind ocuparea locului secund la finele stagiunii.

Iată mai jos casetele tehnice ale jocurilor desfăşurate sâmbăta trecută:

 

Dunărea Ciocăneşti – Mostiştea Ulmu 0-3

Au marcat: Nicuşor Romanescu (9, 26, 34)

Dunărea:  21. Cosmin Răduţ – 15. Marius Vişan, 6. Nicuşor Câinaru, 3. Marius Petrache, 7. Marian Vârban, 4. Lucian Badea, 14. Alexandru Preda (17. Daniel Neagu, 62’), 8. Victor Petre (16. Cristian Movilă, 66’), 5. Marian Tudor, 2. Emil Sibiceanu, 9. Bogdan Tudor (11. Ionuţ Călin, 62’). Rezerve: 77. Sever Smaranda, 10. Cornel Ţicu.

Antrenor: Aurelian Jecu

Mostiştea: 1. Laurenţiu Constantin – 17. Valentin Radu, 16. Cosmin Neagu, 11. Saron Chirică, 14. Nicuşor Filip (13. Andrei Velicu, 89’), 6. Emil Lambă, 8. Nicuşor Romanescu (10. Silviu Radu, 66’), 7. Constantin Alexe, 18. Alexandru Gheorghe, 3. Ştefan Radu, 20. Alexandru Mihai (4. Alexandru Caragea, 74’). Rezerve: 12. Răzvan Matei, 5. Ovidiu Grigorie, 15. Alexandru Neagu, 21. Mihail Moraru.

Antrenor: Mihai Ionescu

Au arbitrat: Cosatin Dan – Florinel Dinu, Ştefan Tudor

Observator: Romeo Caramavrov

Cartonaşe galbene: M. Tudor (38) / Al. Gheorghe (87).

Spicul Vîlcelele – Unirea Mânăstirea 1-1

Au marcat: Marcel Minea (7) / Arun Dedu (71)

Spicul: 77. Mihai Nuţu – 14. Cătălin Marcu (8. Eugen Petre, 63’), 4. Daniel Munteanu, 9. Marcel Minea, 15. Ovidiu Zamfirescu, 3. Cristian Munteanu, 2. Cezar Stoenciu, 18. Dragoş Bidirean, 5. Andrei Iordache, 11. Ionuţ Beia, 10. Cristian Dan (17. Costel Ghiţă, 78’). Rezervă: 16. Dorin Sdrelea.

Antrenor: Marius Păun

Unirea: 1. Constantin Lazăr – 8. Marian Ion, 3. Alexandru Papacea, 4. Gabriel Cotea, 11. Daniel Alexandru (6. Silviu Niculai, 46’), 14. Arun Dedu, 7. Fănel Porumbel, 9. Cristian Manta, 16. Mirel Duţu, 12. Marin Stochiţă, 10. Ionuţ Coba. Rezerve: 2. Mădălin Buciu, 15. Dănuţ Moise, 13. Vasile Petrescu

Antrenor: Gabriel Cotea

Au arbitrat: Liviu Mitea – Laurenţiu Ruse, Ionuţ Bîţan

Observator: Ionel Alexandru

Cartonaşe galbene: Cr. Munteanu (37), D. Munteanu (39), Ov. Zamfirescu (48), A. Iordache (70) / M. Stochiţă (55), G. Cotea (90)

Viitorul Curcani – ACS Roseţi 4-1

Au marcat: Alin Niţă (33), Adrian Prunaru (40), Andrei Ion (53, 55) / Ionel Bodeanu (50)

Viitorul: 21. Iulian Ghenea – 13. Adrian Prunaru, 11. Adrian Gruia, 15. Mario Gheorghe (14. Teodor Ştefănescu, 80’), 17. Andrei Ion (2. Florin Ioniţă, 77’), 20. Narcis Omet (12. Victor Stanciu, 85’), 5. Nicuşor Romanescu, 25. Alexandru Mitu, 40. Daniel Deacu (26. Ştefan Ţintă, 69’), 23. Alin Niţă, 6. Emilian Constantinescu. Rezerve: 28. Ionuţ Dragomir, 1. Aurel Romanescu, 9. Ionuţ Romanescu.

Antrenor: Nicuşor Zamfir

ACS: 12. Mihai Bulgaru – 4. Florentin Cotitu, 13. Ovidiu Badea, 15. Cezar Lazăr, 14. Marius Simion (7. Nelu Oprea, 62’), 3. Vasilică Alexandru, 5. Ionuţ Crăciun, 8. Răducu Bodeanu, 16. Cristian Bărăscu (2. Marian Mănuş, 73’), 10. Florin Perlea, 11. Alin Nicolescu (9. Valentin Tudose, 46’). Rezerve: 1. Marian Crăciun – 6. Cristian Cinaru, 23. Daniel Chiriţă, 22. Aurelian Florea.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Adrian Ioniţă, Răzvan Florea

Observator: Mircea Brânduşă

Cartonaşe galbene: Al. Mitu (45), D. Deacu (52) / V. Alexandru (37), V. Tudose (62)

Tricolorul Jegălia – Victoria Dragoş Vodă 6-0

Au marcat: Gabriel Şerban (24), Alexandru Şelaru (27), Alexandru Dumitru (41), Aurelian Străuţă (74, 87, 89)

Tricolorul: 33. Enuţă Botezatu (13. Petruş Leuştean, 80’) – 4. Viorel Stîngă, 3. Alexandru Dumitru (9. Nicolae Albu, 60’), 17. Gabriel Şerban, 13. Robert Wincentovicz, 7. Rafael Albuţ (18. Aurelian Străuţă, 46’), 16. Tudorel Ivan, 8. Alexandru Şelaru, 10. Robert Bumbăcaru, 6. Cosmin Gheorghe, 5. Georgian Martin. Rezerve: 11. Daniel Chivu, 15. Ionuţ Cristea.

Antrenor: George Panait

Victoria: 1. Mihăiţă Arsenie – 18. Adrian Dimancea, 8. Laurenţiu Răchită (11. Mădălin Bălănică, 46’), 22. Andrei Buiacu (9. Cristian Cristian Mirancea, 74’), 20. Daniel Dumitru, 3. Marian Dumitru, 24. George Tudor, 16. Costel Enache, 10. Nicu Dan, 7. Vasilică Marcu, 17. Victor Răchită. Rezerve: 12. Alexandru Ghiţă, 19. Nicolae Niculescu.

Antrenor: Nicolae Niculescu

Au arbitrat: Marius Anghel – Nicuşor Oprea, Cristian Călin

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: - / -

Partizan Crivăţ – Unirea Dragalina 4-5

Au marcat: Liviu Marin (8, 22, 29), Albert Ungureanu (20) / Petre Şercăianu (18), Ştefan Simion (21, 32), Marian Vasilescu (49), Florinel Guţu (83)

Partizan: 2. Alexandru Lungu – 77. Cristian Crăciun, 11. Ionuţ Constantin, 26. Cristian Stoica, 20. Iordan Tudose (7. Marius Dragu, 46’), 10. Ionel Păun, 6. Aurel Dumitrache, 21. George Nedelcu, 3. Andrei Grecu, 22. Albert Ungureanu, 9. Liviu Marin. Rezerve: 27. Adrian Voliniru, 14. Cătălin Preda, 30. Ionuţ Sotir.

Antrenor: Tudorel Stanciu

Unirea: 1. Alex Ciobanu – 3. Nicolae Badea, 6. Robert Iordache, 18. Dorinel Tudor, 4. Ştefan Simion, 2. Florinel Guţu, 11. George Cristea, 9. Marian Vasilescu, 14. Petre Şercăianu (8. Mădălin Nasture, 70’), 7. Alex Răţoi, 16. Cătălin Mihalache. Rezerve: 12. Robert Ciobanu, 15. Alin Fierbinţeanu.

Antrenor: -

Au arbitrat: Viorel Ciobănescu – Robert Cîrlea, Bogdan Negoiţă

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: - / -

Victoria Chirnogi – Progresul Fundulea 4-2

Au marcat: Andrei Anghel (44, 60), Lucian Pintea (56, 64) / Cristian Grigore (8), George Petrache (33)

Victoria: 1. Andrei Popescu – 8. Alexandru Dragomir (17. Robert Chirică, 87’), 4. Cosmin Voicu, 6. Flavius Chirică, 3. Costin Coman, 11. Daniel Chirilă, 2. Cosmin Stanciu, 20. Cristian Dinu, 15. George Crăciun (14. Ionuţ Ciolan, 84’), 9. Lucian Pintea, 10. Andrei Anghel (7. Răzvan Sandu, 68’). Rezervă: 12. Cătălin Mitică.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Progresul: 22. Ionel Sava – 6. Răzvan Zamfir (77. Daniel Dinu, 72’), 2. Costin Malama (9. George Zidaru, 65’), 20. Laurenţiu Novac, 4. Ilie Ruse, 13. Marin Marin, 7. Florin Dorobanţu, 5. Cristian Grigore, 14. George Petrache, 15. Ştefan Iacob (10. Dorel Roncea, 70’), 23. Constantin Stanciu. Rezervă: 99. George Malama.

Antrenor: Florentin Vâlsan

Au arbitrat: Vasilică Ruse – Marius Petrache, Laurenţiu Baicu

Observator: Ştefan Marin

Cartonaşe galbene: L. Pintea (59) / L. Novac (50, 75)

Cartonaşe roşii: C. Coman (75) / L. Novac (75)

Steaua Radovanu – Dunărea Grădiştea 1-1

Au marcat: Daniel Hagea (32) / Valentin Rădoi (79)

Steaua: 1. Florin Moldoveanu – 8. Denis Alecu, 13. Ciprian Ion, 17. Adrian Stan, 9. Ionuţ Mirea (23. Emilian Hagea, 70’), 14. Gabriel Velicu, 11. Liviu Zeld (20. Cătălin Cantacuz, 59’), 2. George Oprea, 7. Daniel Hagea (10. Cătălin Necula, 70’), 6. Doru Beleagă. Rezerve: 3. Edi Velicu, 12. Mihai Cantacuz, 16. Petrişor Felea.

Antrenor: Marian Luican

Dunărea: 1. Adrian Stanciu – 16. Adrian Măciucă, 19. Corneliu Mihuţ, 20. Costel Constantin, 17. Ionuţ Vasile, 7. Dragoş Gheorghe (18. Romulus Ilie, 46’), 15. Florin Ioniţă, 9. Marius Gheorghe, 10. Valentin Rădoi, 11. Adrian Petcu, 21. Tudor Hotobocescu. Rezerve: 12. Marian Gae, 3. Ionuţ Oancea, 14. Ionuţ Oprea, 2. Adi Oprea.

Antrenor: Romulus Ilie

Au arbitrat: Alin Ursu – Valerian Toma, Cristian Alexandru

Observator: Ion Crăciun

Cartonaşe galbene: L. Zeld (149, D. Hagea (70), C. Cantacuz (75), C. Necula (80), D. Alecu (82) / T. Hotobocescu (86)

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             29  25   3   1  129-11    78
  2. Unirea Mănăstirea        29  18   7   4    86-43    61
  3. Dunărea Ciocăneşti     29  18   6   5    71-34    60
  4. Venus Independenţa    29  17   2  10   85-37    53
  5. Tricolorul Jegălia          29   14   9   6   56-36    51
  6. Victoria Chirnogi          30  14   3  13   74-65    45
  7. Partizan Crivăţ              29  14   3  12   68-67    45
  8. Dunărea Grădiştea      29  13   5  11   52-56    44
  9. ACS Roseţi                   29  11   9    9   75-48    42
  10. Spicul Vâlcelele            29  11   4  14   46-70    37
  11. Progresul Fundulea      29  10   6  13   36-55   36
  12. Steaua Radovanu         29  11   2  16   60-74   35
  13. Viitorul Curcani             29    9   6  14    44-67   33
  14. Victoria Lehliu               30  10   2  18   48-72   32
  15. Unirea Dragalina          29    9   5  15    45-79   32
  16. Victoria Dragoş Vodă  29    4   3  22    21-93   15
  17. Zarea Cuza Vodă         30    2   1  27    23-112   7

Etapa a 32-a / Sâmbătă, 25 mai, ora 18.00

Progresul Fundulea – Steaua Radovanu

Dunărea Grădiştea – Tricolorul Jegălia

Victoria Dragoş Vodă – Partizan Crivăţ

Unirea Dragalina – Viitorul Curcani

ACS Roseţi – Spicul Vîlcelele

Unirea Mânăstirea – Dunărea Ciocăneşti

Mostiştea Ulmu – Venus Independenţa

Zarea Cuza Vodă – Victoria Chirnogi 0-3