AJF Călăraşi / Sâmbătă începe play-off-ul ligii a 5-a!

AJF Călăraşi / Sâmbătă începe play-off-ul ligii a 5-a!

Joi la prânz, la sediul AJF Călăraşi, a avut loc tragerea la sorţi a partidelor contând pentru play – off-ul ligii a 5-a. Din fiecare Serie s-au calificat primele 4 echipe.

Vor promova în liga a 4-a în mod automat ocupantele primului loc. În cazul în care o echipă retrogradează din liga a 3-a, CSM Olteniţa fiind deocamdată într-o situaţie dificilă, cea de-a 3-a formaţie va fi stabilită în urma unui baraj la care vor evolua echipele clasate pe locul 2.

În cazul în care nu retrogradeazuă nicio formaţie din L3, atunci vor promova în L4, echipele clasate la finalul play – off-ului pe locul2, din cele două Serii.

Primele partide vor avea loc sâmbătă, 19 mai.

 

Seria A / Clasament

  1. Vulturii Gălbinaşi      18   14   2   2   67-23   44
  2. Avântul Luica            18   12   2   4   62-33   38
  3. Lumina Frumuşani   18   10   1   7   45-38   31
  4. Rapid Răzvani          18   10   0   8   42-44   30

Play – off

Seria A

Etapa 1 / 19 mai

Lumina Frumuşani – Vulturii Gălbinaşi

Rapid Răzvani – Avântul Luica

Etapa 2 / 26 mai

Vulturii – Rapid Răzvani

Lumina – Avântul Luica

Etapa 3 / 2 iunie

Avântul Luica – Vulturii

Rapid Răzvani – Lumina Frumuşani

Etapa 4 / 9 iunie

Vulturii – Lumina Frumuşani

Rapid – Avântul Luica

Etapa 5 / 16 iunie

Rapid Răzvani – Vulturii Gălbinaşi

Avântul Luica – Lumina Frumuşani

Etapa 6 / 23 iunie

Vulturii Gălbinaşi – Avântul Luica

Lumina Frumuşani – Rapid Răzvani

 

Seria B / Clasament

  1. Atletico Unirea                   20   15   3   2   67-22   48
  2. As Gâldău                          20   15   3   2   75-37   48
  3. Petrolul Ileana                    20   12   4   4   62-34   40
  4. Conpet Ştefan cel Mare   20   12   4   4   62-44   40

Play – off

Etapa 1 / 19 mai

Conpet Ştefan cel Mare – Atletico Unirea

Petrolul Ileana – AS Gâldău

Etapa 2 / 26 mai

Atletico Unirea – Petrolul Ileana

Conpet – AS Gâldău

Etapa 3 / 2 iunie

AS Gâldău – Atletico Unirea

Petrolul Ileana – Conpet Ştefan cel Mare

Etapa 4 / 9 iunie

Atletico Unirea – Conpet

Petrolul Ileana – AS Gâldău

Etapa 5 / 16 iunie

Petrolul – Atletico Unirea

AS Gâldău – Conpet

Etapa 6 / 23 iunie

Atletico Unirea – AS Gâldău

Conpet – Petrolul Ileana