Liga a 2-a / Runda a 6-a a debutat cu o remiză la Mioveni!

Liga a 2-a / Runda a 6-a a debutat cu o remiză la Mioveni!

Vineri seară s-a consumat prima partidă din cadrul etapei a 6-a a ligii a 2-a Casa Pariurilor. CS Mioveni şi Metaloglobus au încheiat la egalitate, 2-1. Valentin Balint a deschis scorul pentru gazde în minutul 37, oaspeţii egalând 3 minute mai târziu prin Andrei Lungu care a reluat în plasă cu capul o lovitură liberă executată excelent de Claudiu Herea.

În minutul 49, CS Mioveni e din nou în avantaj după reuşita lui Raul Costin, Metaloglobus restabilind egalitatea în minutul 73 după penalty-ul transformat de Ovidiu Herea.

CS Mioveni rămâne pe 2 cu 14 puncte iar Metaloglobus urcă pe 5 cu 10 puncte

Etapa continuă sâmbătă la 11.00 când sunt programate 4 partide printre acestea şi cea de la Ghermăneşti dintre Sportul Snagov şi Dunărea Călăraşi.

 

Etapa a 6-a

CS Mioveni - Metaloglobus Bucureşti 2-2

Au marcat: Valentin Balint (34), Raul Costin (49) / Andrei Lungu (37), Ovidiu Herea (73 – pen.)

Sâmbătă, 7 septembrie, ora 11:00

Sportul Snagov - Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu - SCM Gloria Buzău

Concordia Chiajna - CSM Reşiţa

Turris Oltul Turnu Măgurele - ASU Politehnica Timişoara

Sâmbătă, 7 septembrie, ora 13:30

Daco-Getica - Campionii FC Argeş (DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1)

Sâmbătă, 7 septembrie, ora 17:15

Rapid - Viitorul Pandurii Târgu Jiu (DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1)

Sâmbătă, 7 septembrie, ora 19:45

Ripensia Timişoara - Petrolul Ploieşti (DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1)

Duminică, 8 septembrie, ora 13:30

Farul Constanţa - FK Csikszereda (DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1)

Miercuri, 6 noiembrie, ora 19.30

Universitatea Cluj - UTA Arad (DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1)

 

Clasament

  1. Turris Oltul            5    5   0   0 13-1   15
  2. CS Mioveni            6    4   2   0   9-3   14
  3. UTA Arad               5   4   0   1  14-2   12
  4. SCM Gloria            5    4   0   1  12-3  12
  5. Metaloglobus        6   3   1   2  11-7   10
  6. FC Rapid                 5    3   1   1   7-5   10
  7. FC Argeş                 5   3   0   2    7-5     9
  8. CSM Reşiţa            5    2   1   2   7-5     7
  9. Petrolul Ploieşti    4    2   1   1   5-5     7
  10. Viitorul Pandurii 5    2   1   2   4-5     7
  11. Ripensia               5    2   1   2   6-8     7
  12. Concordia            5   2    1   2   4-7     7
  13. Daco Getica         5    2   0   3   2-6     6
  14. Farul Constanţa  5    1   2   2   2-4     5
  15. ASU Poli               5    1   1   3   3-3     4
  16. FK Csikszreda      4    1   1   2   4-5     4
  17. Univ. Cluj             5    1   0  4    3-7     3
  18. Dunărea               5    0   2   3   3-9     2
  19. Pandurii Tg. Jiu   5    0   1   4   2-10   1 
  20. Sportul Snagov    5   0   0   5   1-19    0