Liga a 2-a / Remiză în prologul rundei a 16-a. Vezi programul celorlalte jocuri!

Vineri în prologul etapei a 16-a, Turris şi Ripensia Timişoara au încheiat la egalitate 3-3. Gazdele au deschis scorul în minutul 23 prin Adrian Voicu, reuşind 12 minute mai târziu să-l majoreze prin Florin Haită. Ripensia a redus din diferenţă în minutul 39 prin Alexandru Neagu, 2-1 fiind şi scorul după primele 45 de minute de joc.

În partea secundă bănăţenii au restabilit egalitatea prin Albert Voinea la 5 minute de la reluare, tot el punctând din penalty, în minutul 79. Teleormănenii reuşesc să egaleze în minutul 87 prin Paul Paţurcă, 3-3 fiind şi scorul final

Sâmbătă au loc nu mai puţin de 7 partide, 5 dintre ele de la ora 11.00.

Dunărea va juca în deplasare cu Viitorul Pandurii, meciul fiind programat de la ora 11.00 pe noua arenă din Tg. Jiu.

Etapa a 16-a

Turris Turnu Măgurele – Ripensia 3-3

Au marcat: Adrian Voicu (23), Florin Haită (35), Paul Paţurcă (87) / Alexandru Neagu (39), Albert Voinea (50, 79 – pen.)