Liga a 2-a / Et. 24: Cristian Codrea va arbitra partida Ripensia – Dunărea

Liga a 2-a / Et. 24: Cristian Codrea va arbitra partida Ripensia – Dunărea

CCA a decis ca jocul de la Timişoara dintre Ripensia şi Dunărea Călăraşi, din etapa a 24-a, programat pe  stadionul Electrica începând cu ora 11.00 să fie condus la centru de băimăreanul, Cristian Codrea. „Ajutoarele” sale vor fi Radu Despa, tot din Baia Mare şi Alina Mihoc (Arad). Rezervă va fi Andrei Tiţii din Şura Mică (jud. Sibiu). Observatori au fost desemnaţi Ştefan Szilaghi (Satu Mare) şi Cristian Petrean (Hunedoara).

În prologul rundei a 24-a CS Mioveni şi SCM Gloria Buzău au încheiat nedecis, 0-0.

Etapa a 24-a

Sportul Snagov – UTA Arad 0-3

CS Mioveni – Gloria Buzău 0-0

Sâmbătă, 7 martie, ora 11.00

Concordia Chiajna – ASU Poli Timişoara

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

Sâmbătă, 7 martie, ora 12.00

Farul Constanţa – Turris Turnu Măgurele

Sâmbătă, 7 martie, ora 14.00

Universitatea Cluj – Metaloglobus

Sâmbătă, 7 martie, ora 17.00

Pandurii Tg. Jiu – FC Argeş

Duminică, 8 martie, ora 12.30

FC Rapid – CSM Reşiţa

Duminică, 8 martie, ora 15.00

FK Csikszereda – Petrolul Ploieşti

Viitorul Pandurii Tg. Jiu stă.

Clasament

  1. UTA Arad             23   15   5   3   49-13    50
  2. CS Mioveni           23  10   9   4   36-22    39
  3. FC Rapid               22  10   7   5   32-19    37
  4. Turris Oltul           21  10   6   5  35-25     36
  5. FC Argeş                 22   9   8   5   30-25     35
  6. Petrolul Ploieşti    22    9   8   5   21-19    35         
  7. Metaloglobus        22   9   7   6   26-19    34
  8. SCM Gloria             23   9   6   8   35-27    33
  9. Farul Constanţa    22    9   6   7   27-19    33
  10. Viitorul Pandurii 22   9   6   7    32-27    33
  11. ASU Poli               21    8   8   5   19-10    32
  12. Dunărea               22   8    6   8   28-29    30
  13. Univ. Cluj              22  5  12   5   28-24    27        
  14. Ripensia                22   6   9   7   27-33    27
  15. FK Csikszereda     22   5   7 10   16-31    22
  16. CSM Reşiţa           21   5   6 10   29-35    21
  17. Concordia             21   5   6 10   18-29    21
  18. Sportul Snagov    23   2   3  17  18-61      9
  19. Pandurii Tg. Jiu    22   1   5  16  10-49      8