Liga 3 | Dunărea, fără victorie de 5 etape!

Gloria Băneasa și Dunărea Călărași au reeditat astăzi rezultatul din 6 august, 1-1, când cele două actuale rivale își măsurau amical, tot la Băneasa, fiecare potențialul înaintea startului oficial.

Formația antrenată de Gică Mihali a deschis scorul încă din minutul 4 prin Bodo Kanda care a transformat o lovitură de la 11 metri însă s-a văzut egalată 70 de minute mai târziu, reușita aparținând lui Iulian Badea. Gloria Băneasa este ultima campioană a Constanței care a promovat în L3 fără baraj întrucât adversara sa, campioana Tulcei nu a avut drept de promovare.

Este a 4-a remiză stagională și totodată al 5 -lea meci consecutiv fără victorie pentru echipa noastră. Dunărea s-a bucurat ultima oară pe 10 septembrie când a învins-o la Călărași pe CS Amara cu 9-0, rezultat stabilit după primele 45 de minute de joc.

În cele 8 meciuri jucate, Dunărea a obținut două victorii (ambele pe teren propriu), 4 remize (una acasă și 3 în deplasare) și 2 înfrângeri (una acasă și alta în deplasare).

În ultima rundă a turului, Dunărea va da piept la Călărași cu CS Afumați, echipă aflată pe primul loc cu 18 puncte.