Dunărea / D. Alexa, despre Missi Mezu: Va fi un câştig mare pentru noi!

Dan Alexa 1La primul său meci sub tricoul Dunării, internaţionalul gabonez, Gaetan Missi Mezu (21 de ani) a lăsat o bună impresie marcând, în minutul 42, al doilea gol al “galben – albaştrilor” în confruntarea din cadrul etapei a 7-a cu Olimpia Satu Mare (scor final 5-1). Evoluţia sa a fost evidenţiată şi de antrenorul Dan Alexa care a declarat după meci El este un atacant de viteză, de forţă. A dat gol, a mai avut două situaţii clare. E un jucător periculos. A jucat în naţionala de seniori a Gabonului. Cred că va fi un câştig mare pentru noi”.

Missi Mezu a jucat timp de 62 de minute fiind înlocuit cu Vali Alexandru. La ieşirea de pe teren, gabonezul cu naţionalitate franceză a fost aplaudat la scenă deschisă de cei prezenţi la joc.