Astăzi sunt programate nu mai puțin de 6 partide în cadrul rundei a 14-a a sezonului regulat al ligii a 2-a. Cinci dintre ele vor începe la ora 11.00, printre acestea și cea de la Călărași dintre Dunărea și Viitorul Pandurii Tg. Jiu.
În prologul rundei, Petrolul a învins-o acasă pe Concordia cu 1-0 și s-a distanțat la 9 puncte de ocupanta locului 2 Universitatea Cluj care va juca abia marți în deplasare cu CSA Steaua.
Etapa 14
Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna 1-0
A marcat: S. Jarovic (81)
Sâmbătă, 20 noiembrie
Ora 11.00 Dunărea Călărași– Viitorul Pandurii Tg. Jiu
Ora 11.00 Dacia Unirea Brăila – FK Csikszereda
Ora 11.00 Unirea Slobozia – Metaloglobus
Ora 11.00 Ripensia Timișoara – Politehnica Iași
ora 11.00 Unirea Dej – Unirea Constanța
ora 12.30 FC Brașov – Politehnica Timișoara
Duminică, 21 noiembrie
Ora 11.30 CSC Șelimbăr – FC Buzău
Ora 14.00 Astra Giurgiu – Hermannstadt
Marți, 23 noiembrie
Ora 17.00 CSA Steaua – Universitatea Cluj
Clasament
1. Petrolul Ploiești 14 13 0 1 34-4 39
2. Universitatea Cluj 13 10 0 3 23-11 30
3. Concordia Chiajna 14 9 3 2 17-6 30
4. Hermannstadt 13 8 4 1 27-12 28
5. FC Buzău 13 7 4 2 37-9 25
6. CSA Steaua 13 7 4 2 18-8 25
7. Metaloglobus 13 6 3 4 17-17 21
8. Unirea Slobozia 13 5 4 4 18-12 19
9. FK Csikszereda 13 6 1 6 19-20 19
10. Politehnica Iași 13 6 0 7 20-16 18
11. CSC Șelimbăr 13 5 3 5 15-19 18
12. Ripensia 13 4 5 4 15-16 17
13. Unirea Dej 13 4 3 6 12-13 15
14. Viitorul Pandurii 13 3 5 5 12-17 14
15. Poli Timișoara 13 3 2 8 13-21 11
16. FC Brașov 13 2 3 8 10-24 9
17. Unirea Constanța 13 2 1 10 9-37 7
18. Dunărea Călărași 13 0 3 10 9-30 3
19. Astra Giurgiu 13 4 4 5 15-14 2
20. Dacia Unirea Brăila 13 0 2 11 5-39 2
Etapa 15
Joi, 25 noiembrie
Ora 17.00 FC Buzău – FC Brațov
Ora 19.30 Concordia – Dunărea Călărași
Vineri, 26 noiembrie
Ora 17.30 Hermannstadt – Petrolul
Sâmbătă, 27 noiembrie
Ora 11.00 Unirea Constanța – CSC Șelimbăr
Ora 11.00 Poli Iași – Unirea Dej
Ora 11.00 Metaloglobus – Ripensia
Ora 11.00 FK Csikszereda – Unirea Slobozia
Ora 11.00 Viitorul Pandurii – Dacia Brăila
Duminică, 28 noiembrie
Ora 12.00 Politehnica Timișoara – Steaua
Marți, 30 noiembrie
Ora 17.30 Universitatea Cluj – Astra Giurgiu
Etapa 16
Vineri, 3 decembrie
Ora 17.00 Concordia – Hermannstadt
Sâmbătă, 4 decembrie
Ora 11.00 Dunărea – Dacia Brăila
Ora 11.00 Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii
Ora 11.00 Ripensia – FK Csikszereda
Ora 11.00 Unirea Dej – Metaloglobus
Ora 11.00 CSC Șelimbăr – Poli Iași
Ora 11.00 FC Brașov – Unirea Constanța
Ora 11.00 Astra – Politehnica Timișoara
Ora 12.30 CSA Steaua – FC Buzău
Marți, 7 decembrie
Ora 17.00 Petrolul – Univ. Cluj