Handbal / Dunărea – CSA Steaua, în prima etapă a noului sezon al Ligii Zimbrilor

Handbal / Dunărea – CSA Steaua, în prima etapă a noului sezon al Ligii Zimbrilor
fShare
0

Joi a avut loc tragerea la sorţi a partidelor din cadrul noului sezon al Ligii Zimbrilor la handbal masculin care va debuta în weekendul 1-2 septembrie.

În prima etapă, Dunărea se va confrunta la Călăraşi cu vicecampioana, CSA Steaua. Duelul cu campiona Dinamo va avea loc tot la Călăraşi în runda a 12-a, penultima a turului.

În tur, Dunărea va disputa 7 partide acasă şi 6, în deplasare.

 

Programul complet al turului:

 

Etapa I

AHC Dunărea Călărași-CSA Steaua București

Minaur Baia Mare-HC Buzău

AHC Dobrogea Sud Constanța-Dinamo București

SCM Politehnica Timișoara-AHC Potaissa Turda

CSU Suceava-CSM București

CSM Făgăraș-CSM Focșani

HC Vaslui-CSSM Bacău

 

Etapa a II-a

CSA Steaua București-CSSM Bacău

CSM Focșani-HC Vaslui

CSM București-CSM Făgăraș

AHC Potaissa Turda-CSU Suceava

Dinamo București-SCM Politehnica Timișoara

HC Buzău-AHC Dobrogea Sud Constanța

AHC Dunărea Călărași-Minaur Baia Mare

 

Etapa a III-a

Minaur Baia Mare-CSA Steaua București

AHC Dobrogea Sud Constanța-AHC Dunărea Călărași

SCM Politehnica Timișoara-HC Buzău

CSU Suceava-Dinamo București

CSM Făgăraș-AHC Potaissa Turda

HC Vaslui-CSM București

CSSM Bacău-CSM Focșani

 

Etapa a IV-a

CSA Steaua București-CSM Focșani

CSM București-CSSM Bacău

AHC Potaissa Turda-HC Vaslui

Dinamo București-CSM Făgăraș

HC Buzău-CSU Suceava

AHC Dunărea Călărași-SCM Politehnica Timișoara

Minaur Baia Mare-AHC Dobrogea Sud Constanța

 

Etapa a V-a

AHC Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua București

SCM Politehnica Timișoara-Minaur Baia Mare

CSU Suceava-AHC Dunărea Călărași

CSM Făgăraș-HC Buzău

HC Vaslui-Dinamo București

CSSM Bacău-AHC Potaissa Turda

CSM Focșani-CSM București

 

Etapa a VI-a

CSA Steaua București-CSM București

AHC Potaissa Turda-CSM Focșani

Dinamo București-CSSM Bacău

HC Buzău-HC Vaslui

AHC Dunărea Călărași-CSM Făgăraș

Minaur Baia Mare-CSU Suceava

AHC Dobrogea Sud Constanța-SCM Politehnica Timișoara

 

Etapa a VII-a

SCM Politehnica Timișoara-CSA Steaua București

CSU Suceava-AHC Dobrogea Sud Constanța

CSM Făgăraș-Minaur Baia Mare

HC Vaslui-AHC Dunărea Călărași

CSSM Bacău-HC Buzău

CSM Focșani-Dinamo București

CSM București-AHC Potaissa Turda

 

Etapa a VIII-a

CSA Steaua București-AHC Potaissa Turda

Dinamo București-CSM București

HC Buzău-CSM Focșani

AHC Dunărea Călărași-CSSM Bacău

Minaur Baia Mare-HC Vaslui

AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM Făgăraș

SCM Politehnica Timișoara-CSU Suceava

 

Etapa a IX-a

CSU Suceava-CSA Steaua București

CSM Făgăraș-SCM Politehnica Timișoara

HC Vaslui-AHC Dobrogea Sud Constanța

CSSM Bacău-Minaur Baia Mare

CSM Focșani-AHC Dunărea Călărași

CSM București-HC Buzău

AHC Potaissa Turda-Dinamo București

 

Etapa a X-a

CSA Steaua București-Dinamo București

HC Buzău-AHC Potaissa Turda

AHC Dunărea Călărași-CSM București

Minaur Baia Mare-CSM Focșani

AHC Dobrogea Sud Constanța-CSSM Bacău

SCM Politehnica Timișoara-HC Vaslui

CSU Suceava-CSM Făgăraș

 

Etapa a XI-a

CSM Făgăraș-CSA Steaua București

HC Vaslui-CSU Suceava

CSSM Bacău-SCM Politehnica Timișoara

CSM Focșani-AHC Dobrogea Sud Constanța

Dinamo București-Minaur Baia Mare

AHC Potaissa Turda-AHC Dunărea Călărași

Dinamo București-HC Buzău

 

Etapa a XII-a

CSA Steaua București-HC Buzău

AHC Dunărea Călărași-Dinamo București

Minaur Baia Mare-AHC Potaissa Turda

AHC Dobrogea Sud Constanța-CSM București

SCM Politehnica Timișoara-CSM Focșani

CSU Suceava-CSSM Bacău

CSM Făgăraș-HC Vaslui

 

Etapa a XIII-a

HC Vaslui-CSA Steaua București

CSSM Bacău-CSM Făgăraș

CSM Focșani-CSU Suceava

CSM București-SCM Politehnica Timișoara

AHC Potaissa Turda-AHC Dobrogea Sud Constanța

Dinamo București-Minaur Baia Mare

HC Buzău-AHC Dunărea Călărași