Liga I Betano / S-a încheiat etapa a 20-a. Dunărea rămâne pe 12!

Luni seară la Ovidiu, odată cu finalul partidei FC Viitorul – CFR Cluj, scor 0-1 (gol marcat de Ţucudean în minutul 33), s-au pus capăt şi jocurilor din cadrul rundei a 20-a a ligii I Betano.

Clujenii rămân pe primul loc cu 43 de puncte, fiind urmaţi de FCSB cu 40 şi U Craiova cu 35.

Dunărea Călăraşi ocupă în continuare locul 12 cu 17 puncte, urmând ca joi să evolueze în deplasare cu FC Botoşani, partida fiind programată de la ora 17.30 de minute.

Etapa a 21-a, ultima din acest an, debutează miercuri, 19 decembrie în Bănie cu partida U Craiova – Gaz Metan Mediaş, de la ora 20.00.

Etapa a 20-a / Rezultate

Concordia Chiajna – Politehnica Iași 3-6

Au marcat: Marc (21, 64), Albu (67) / A. Cristea (4, 57), Sanoh (8, 55), D. Flores (48), Platini (90+2)

FC Voluntari – Astra Giurgiu 1-1

Au marcat: Hodorogea (50) / Belu (85)

Gaz Metan Mediaș – Hermannstadt 0-2

Au marcat: Tătar (30), I. Stoica (49)

Dinamo – U Craiova 3-0

A marcat: Montini (30, 48, 53)

Dunărea Călărași – Sepsi Sf. Gheorghe 0-3

Au marcat: Nouvier (18), M. Simonovski (53, 57)