Mostiştea, în liga a 3-a. Iată rezultatele meciurilor retur din cadrul barajului!

Mostiştea Ulmu a promovat în liga a 3-a. Sâmbătă, pe Romprim, campioana noastră judeţeană a câştigat returul cu campioana Bucureştiului, Carmen, învingând cu 2-1. Oaspeţii au deschis scorul prin Ştefan Radu, în minutul 8, majorându-l 5 minute mai târziu prin Nicuşor Romanescu. Carmen a marcat golul de onoare în minutul 90 prin Gaby Batchabi. În tur, scorul a fost egal, 3-3.

Iată mai jos şi ce alte echipe au obţinut promovarea în L3

Rezultate

Regiunea 1, Nord-Est

Viitorul Albeşti (BT) - CSM BACĂU (BC) 1-1   (0-5 în tur)

OZANA TÂRGU NEAMŢ (NT) - Viitorul Liteni (SV) 1-2 (4-1 în tur)

Moldova Cristeşti (IS) - HUŞANA HUŞI (VS)

Moldova Cristeşti nu are CIS şi nu are drept de participare.

Regiunea 2, Nord-Vest

UNIREA MIRŞID (SJ) - Viitorul Ulmeni (MM) 2-0  (2-2 în tur)

Minerul Rodna (BN) - CSM SATU MARE (SM) 1-1  (0-5 în tur)

CSC SÂNMARTIN (BH) - CS Floreşti (CJ) 2-0   (2-0 în tur)

Regiunea 3, Centru

VIITORUL ŞELIMBĂR (SB) - CS Gheorgheni (HR) 2-1   (3-2 în tur)

Olimpic Zărneşti (BV) - STĂRUINŢA ZAGON (CV) 3-2    (1-2 în tur)

Sportul Petreşti (AB) - CSM TÂRGU MUREŞ (MS) 2-3   (0-6 în tur)

Regiunea 4, Vest

FORTUNA BECICHERECU MIC (TM) - Voinţa Lupac (CS) 6-1  (2-0 în tur)

Retezatul Haţeg (HD) - PROGRESUL PECICA (AR) 0-1  (1-2 în tur)

GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ) - CS Strehaia (MH) 3-0   (1-2 în tur)

Regiunea 5, Sud-Vest

VIITORUL DĂEŞTI (VL) - Real Bradu (AG) 3-0   (2-1 în tur)

TRACTORUL CETATE (DJ) - Unirea Brânceni (TR) 1-0 (0-0 în tur)

Gloria Corneşti (DB) - CSM SLATINA (OT) 1-2   (0-2 în tur)

Regiunea 6, Sud

Carmen Bucureşti (B) - MOSTIŞTEA ULMU (CL) 1-2    (3-3 în tur)

Viitorul Pantelimon (IF) - RECOLTA GHEROGHE DOJA (IL) 0-0     (0-2 în tur)

CS BLEJOI (PH) - AS Mihai Bravu (GR) 6-1    (3-0 în tur)

Regiunea 7, Sud-Est

AS Fotbal Team Săgeata (BZ) - ACS UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS GALAŢI (GL) 0-3    (1-2 în tur)

Mausoleul Mărăşeşti (VN) - VIITORUL IANCA (BR) 0-3     (1-5 în tur)

Gazdele n-au avut ambulanţă şi arbitrul a pus punct meciului după 15 minute de aşteptat. Ianca va câştiga la ”masa verde”.

POSEIDON LIMANU - 2 MAI (CT) - Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) 6-1     (2-1 în tur)