Liga a 4-a ACERBIS / Mostiştea a ajuns la borna 100 după victoria de la Grădiştea. Vezi rezultatele etapei a 25-a!

Liga a 4-a ACERBIS / Mostiştea a ajuns la borna 100 după victoria de la Grădiştea. Vezi rezultatele etapei a 25-a!

Sâmbătă după-amiază au avut loc meciurile din cadrul rundei a 25-a a ligii a 4-a ACERBIS.

Mostiştea Ulmu s-a chinuit şi de data asta la Grădiştea învingând Dunărea cu 3-2. Cu cele 3 goluri marcate, liderul campionatului a ajuns la cota 100, primind în schimb, în cele 23 de partide disputate doar 10!

Dunărea Ciocăneşti a obţinut o nouă victorie la limită, de data asta câştigând cu 1-0 duelul, de acasă, cu Progresul Fundulea.

Spicul Vâlcelele a produs surpriza învingând la Floroaica cu 2-1 pe Venus Independenţa.

Câştigând cu 1-0 la Dragoş Vodă, Unirea Mânăstirea a revenit pe podium ocupând locul 3.

Vuctorie clară pentru Viitorul în partida cu Victoria Lehliu, disputată la Curcani, scor 6-1.

ACS Roseţi n-a izbutit însă decât o remiză la Dragalina, 1-1 cu Unirea.

 

Etapa a 25-a / Rezultate

Dunărea Ciocăneşti – Progresul Fundulea 1-0

Spicul Vâlcelele – Venus Independenţa 2-1

Viitorul Curcani – Victoria Lehliu 6-1

Partizan Crivăţ – Victoria Chirnogi 4-1

Tricolorul Jegălia – Zarea Cuza Vodă 3-0

Dunărea Grădiştea – Mostiştea Ulmu 2-3

Victoria Dragoş Vodă – Unirea Mânăstirea 0-1

Unirea Dragalina – ACS Roseţi 1-1

 

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             23  20   2   1  100-10    62
  2. Dunărea Ciocăneşti     24  15   5   4    61-27    50
  3. Unirea Mănăstirea       23  14   5   4    61-35    47
  4. Venus Independenţa    24  14   2   8    69-32    44
  5. Partizan Crivăţ              24  13   3   8    59-45   42
  6. Tricolorul Jegălia          24  11   8   5    44-29   41
  7. Victoria Chirnogi          24  12   2 10    61-45   38
  8. Dunărea Grădiştea      23  11   3   9    42-46   36
  9. ACS Roseţi                  23    8   9    6   56-39    33
  10. Spicul Vâlcelele           24    9   3  12   38-53    30
  11. Steaua Radovanu        23    9   1  13   50-58   28
  12. Viitorul Curcani            24    7   5  12    35-55   26
  13. Unirea Dragalina         23   7   4   12   37-65    25
  14. Progresul Fundulea     23   6   6   11    27-46   24
  15. Victoria Lehliu              24   6   2   16    30-63   20
  16. Victoria Dragoş Vodă 23   4   3   16   19-70   15
  17. Zarea Cuza Vodă        24   2   1   21   23-94     7

 

Etapa a 26-a / Sâmbătă, 20 aprilie, ora 17.00

Progresul Fundulea – Unirea Dragalina

ACS Roseţi – Victoria Dragoş Vodă

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea

Mostiştea Ulmu – Steaua Radovanu

Zarea Cuza Vodă – Partizan Crivăţ

Victoria Chirnogi – Viitorul Curcani

Victoria Lehliu – Spicul Vâlcelele

Venus Independenţa – Dunărea Ciocăneşti