Liga a 4-a ACERBIS / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 26-a

Liga a 4-a ACERBIS / Casetele tehnice ale meciurilor din cadrul etapei a 26-a

Runda a 26-a a campionatului judeţean de fotbal, programată sâmbătă, n-a fost scutită de surprize. La Independenţa, campioana Venus a cedat până la urmă în faţa Dunării Ciocăneşti cu 1-2 deşi a deschis scorul încă din minutul 3. Oaspeţii au egalat imediat după pauză marcând şi golul de 3 puncte cu 22 de minute înainte de final în urma unui autogol.

Într-un alt derby, Unirea Mânâstirea a învins acasă cu 5-2 pe Dunărea Grădiştea. Victorie la scor pentru Victoria Lehliu, 8-1, acasă, cu Spicul Vâlcelele, echipa care cu o etapă precedentă învingea acasă pe Venus.

Mostiştea Ulmu a trecut la pas de Steaua Radovanu, toate cele 4 goluri fiind marcate după pauză.

Iată mai jos casetele tehnice ale meciurilor disputate sâmbăta trecută.

 

Venus Independenţa – Dunărea Ciocăneşti 1-2

Au marcat: Marius Minea (3’) / Marian Vârban (49’), Gabriel Chiva (68’ – autogol)

Venus: 1. Tudor Dezmirean – 4. Florin Dumitru, 3. Gabriel Chiva, 6. Andrei Lucan, 5. Răzvan Dumitrică, 4. Marius Ene, 10. Gabriel Voinescu, 17. Marius Minea (11. Nicolae Gheorghe, 72’ – 7. Mădălin Mustaţă , 90’), 19. Mircea Ştefan, 9. Cristian Chiriţă, 15. Constantin Baicu (8. Laurenţiu Nicolae, 46’). Rezerve: 12. Robert Vintilă, 2. Nicuşor Mirică, 16. Emanuel Filip.

Antrenor: Ilie Zeciu

Dunărea: 21. Cosmin Răduţ – 15. Marius Vişan, 6. Nicuşor Câinaru, 3. Marius Petrache, 7. Marian Vârban, 8. Victor Petre (11. Ionuţ Călin, 88’), 5. Marian Tudor, 4. Lucian Badea (16. Cristian Movilă, 72’), 14. Alexandru Preda, 2. Emil Sibiceanu, 17. Daniel Neagu (9. Bogdan Tudor, 58’). Rezerve: 13. Vasile Fălosu, 10. Nicuşor Nicolcea, 23. Cornel Ţicu.

Antrenor: Cornel Ţicu.

Au arbitrat: Costin Dan – Florinel Dinu, Iulian Creţu.

Observator: Romeo Caramavrov

Cartonaşe galbene: G. Voinescu (40), A. Lucan (48), R. Dumitrică (69), G. Chiva (78) / L. Badea (47), V. Petre (78), M. Tudor (82, 89), C. Răduţ (90+3)

Cartonaşe roşii: Marian Tudor (Dunărea Ciocăneşti – 89)

 

Victoria Chirnogi – Viitorul Curcani 3-1

Au marcat: Costin Coman (10’, 71’), Andrei Chiriţă (60’) / Daniel Niţă (3’)

Victoria: 12. Cătălin Mitică – 16. Andrei Chiriţă, 20. Eugen Vlaicu, 6. Bogdan Constantin, 13. Victor Harbuz (15. George Crăciun, 90+2’), 11. Daniel Chiriţă, 17. Cristian Dinu, 7. Marian Manea (3. Costin Coman, 5’), 18. George Niţă, 10. Andrei Anghel, 9. Răzvan Sandu (8. Alexandru Dragomir, 80’). Rezerve: 1. Andrei Popescu, 2. Beniamin Dumitru.

Antrenor: Gheorghe Ioniţă

Viitorul: 1. Iulian Ghenea – 26. Ştefan Ţintă (15. Mario Gheorghe, 46’), 5. Nicuşor Romanescu, 40. Daniel Deacu, 11. Adrian Gruia, 12. Victor Stanciu, 6. Emilian Constantinescu, 13. Adrian Prunaru (2. Florin Ioniţă, 84’), 10. Daniel Niţă (17. Florin Gheorghe, 70’), 23. Alin Niţă (14. Teodor Ştefănescu, 76’), 24. Marius Păun. Rezerve: 9. Ionuţ Romanescu, 25. Ionuţ Dragoman, Alexandru Mitu.

Antrenor: Nicuşor Zamfir

Au arbitrat: Virgil Văleanu – Adrian Ioniţă, Ionel Duţă.

Observator: Iulian Bobeică

Cartonaşe galbene: R. Sandu (74), G. Niţă (90+1) / V. Stanciu (9, 32), D. Deacu (33), D. Niţă (54), N. Romanescu (58), I. Ghenea (60)

Cartonaşe roşii: Victor Stanciu (Viitorul Curcani – 32)

 

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea 5-2

Au marcat: Ionuţ Coba (43’, 62’, 90+2’), Cristian Manta (64’), Daniel Dedu (78’) / Adrian Petcu (15’), Mihai Ilie (85’)

Unirea: 1. Constantin Lazăr – 18. Marian Ion, 8. Fănel Porumbel, 3. Alexandru Papacia, 11. Daniel Alexandru (13. Vasile Petrescu, 80’), 7. Mihai Stanciu, 9. Cristian Manta (5. George Mihai, 78’), 6. Petronel Niculai (16. Georgian Moise, 85’), 14. Daniel Dedu, 15. Fănel Voicu (20. Ioan Dumitru, 75’), 10. Ionuţ Coba. Rezerve: 4. Marian Ioniţă, 2. Florin Buciu.

Antrenor: Gabriel Cotea

Dunărea: 12. Eugen Cinaru – 16. Adrian Măciucă, 19. Corneliu Mihuţ, 20. Costel Constantin, 17. Ionuţ Vasile, 7. Bogdan Ivan (5. Florin Ioniţă, 73’), 10. Valentin Rădoi, 18. Mihai Ilie, 11. Adrian Petcu (9. Mădălin Vasilescu, 70’), 2. Tudor Hotobocescu, 14. Dragoş Gheorghe 813. Mădălin Voicu, 49’). Rezerve: 1. Adrian Stanciu, 15. Gabriel Pucheanu, 3. George Oprea, 21. Robert Posogeanu.

Antrenor: Mihai Ilie

Au arbitrat: Ionel Rădulescu – Nicuşor Oprea, Petronel Nicu

Observator: Ionel Florea

Cartonaşe galbene: F. Porumbel (32), D. Dedu (35), Al. Papacia (59), M. Ion (62) / V. Rădoi (12), D. Gheorghe (42), C. Mihuţ (66)

 

Victoria Lehliu – Spicul Vâlcelele 8-2

Au marcat: Bogdan Antonache (19’, 61’, 65’, 72’, 79’), Dorin Lemnaru (25’), Felix Vernescu (55’), George Panaete (57’) / Adrian Angelescu (44’), Dragoş Bidirean (49’)

Victoria: 1. Robert Bratu – 4. Gigel Nae, 14. Costin Haidu (8. Marius Voinea, 61’), 3. Mihai Drăghici, 7. Marius Costache, 5. Mihăiţă Greceanu, 21. Dorin Lemnaru, 9. George Panaete, 10. Bogdan Antonache, 19. Felix Vernescu (11. Alexandru Agiu, 67’), 16. Alexandru Stan. Rezerve: 23. Gabriel Pantimilon, 6. Florin Brebu, 2. Gheorghe Andrei, 15. Puiu Cerchezeanu.

Antrenor: Ninel Milea

Spicul: 12. Paul Dragomir – 7. Cristian Munteanu, 13. Remus Chiriţă, 14. Dragoş Bidirean, 21. Alin Zamfirescu, 10. Cristian Dan (17. Costel Ghiţă, 49’), 11. Ionuţ Beia, 8. Adrian Angelescu, 15. Alexandru Cojocaru, 20. Dorin Sdrelea, 9. Cătălin Marcu. Rezervă: 1. Nicolae Dulce

Antrenor: Ionuţ Beia.

Au arbitrat: Marius Leca – Ştefan Tudor, Laurenţiu Baicu

Observator: Ştefan Marin

Cartonaşe galbene: - / -

 

Mostiştea Ulmu – Steaua Radovanu 4-0

Au marcat: Constantin Alexe (49’), Alexandru Gheorghe (51’, 76’), Bogdan Chirea (65’)

Mostiştea: 12. Răzvan Matei – 17. Valentin Radu, 15. Saron Chirică, 16. Constantin Alexe, 18. Alexandru Gheorghe (2. Ionuţ Oprea, 88’), 6. Emil Lambă, 5. Ovidiu Grigorie, 14. Nicuşor Filip, 10. Silviu Radu (13. Andrei Velicu, 81’), 11. Bogdan Chirea, 8. Nicuşor Romanescu 97. Marian Neagu, 80’). Rezervă: 1. Constantin Laurenţiu.

Antrenor: Mihai Ionescu.

Steaua: 1. Mihai Cantacuz – 20. Andrei Tudor, 10. Ionuţ Mirea (11. Gabriel Velicu, 80’), 3. George Oprea, 14. Ciprian Ion, 7. Daniel Hagea (8. Petrişor Florea, 87”), 17. Adrian Stan, 15. Denis Alecu, 9. Bogdan Rotaru, 2. Marian Bondar, 16. Anton Ioniţă (13. Florentin Mihalache, 58’). Rezervă: 6. Marian Luican.

Antrenor: Marian Luican

Au arbitrat: Manuel Ciobănescu – Ionuţ Matei, Bogdan Negoiţă.

Observator: Marian Culea

Cartonaşe galbene: S. Radu (33), S. Chirică (41) / Fl. Mihalache (62).

 

Progresul Fundulea – Unirea Dragalina 2-0

Au marcat: Florin Dorobanţu (40’, 44’)

Progresul: 22. Ionel Sava – 12. Valentin Petrea (4. Ilie Ruse, 82’), 14. George Petrache, 2. Dorel Roncea, 6. Nicolae Ionel, 11. Costin Malama (5. Daniel Dinu, 50’), 13. Marin Marin, 7. Florin Dorobanţu (8. Marius Nedelici, 80’), 3. Valentin Zidaru, 10. Cristian Grigore, 9. Laurenţiu Novac. Rezerve: 99. George Malama, 15. Ştefan Iacob, 18. Alexandru Leordeanu, 4. Ilie Ruse.

Antrenor: Florentin Vâlsan

Unirea: 1. Silviu Andrei – 3. Nicolae Badea, 16. George Toma, 14. Cătălin Nasture, 5. Marius Lucan, 10. Cornel Ţaporea (9. Mădălin Nasture, 60’), 4. Ştefan Simion, 11. Gheorghe Niţu, 2. Cătălin Bucur (6. Alin Fierbinţeanu, 80’), 8. Claudiu Toader (18. Dorinel Toader, 88’), 7. Vasile Neagu. Rezerve: -

Antrenor: Marius Lucan

Au arbitrat: Liviu Mitea – Valerian Toma, Cristian Alexandru

Observator: Mirel Burlacu

Cartonaşe galbene: - / -

 

ACS Roseţi – Victoria Dragoş Vodă 8-0

Au marcat: Florentin Cotitu (14’), Alin Nicolescu (31’, 50’), Daniel Simion (33’), Marius Ţeicu (40’), Iulian Tudose (53’), Alexandru Atanasiu (66’), Cezar Lazăr (78’)

ACS: 1. Mihai Bulgaru – 22. Aurelian Florea, 4. Florentin Cotitu, 17. Ionuţ Crăciun (15. Cezar Lazăr, 46’), 13. Ovidiu Badea, 18. Daniel Anghel, 7. Marius Ţeicu (20. Cristian Bărăscu, 56’), 14. Daniel Simion (21. Alexandru Atanasiu, 63’), 10. Florin Perlea, 11. Alin Nicolescu, 23. Daniel Chiriţă (9. Iulian Tudose, 46’). Rezerve: 12. Cristian Cinaru, 5. Ionel Bodeanu, 16. Alexandru Vasilică.

Antrenor: Cristian Cinaru

Victoria: 1. Mihăiţă Bulgaru – 19. George Tudor, 6. Cosmin Cosac, 24. Marius Mihov (23. Vasilică Marcu, 23’ – 18. Victor Răchită, 54’), 22. Andrei Buianu, 20. Daniel Dumitru, 10. Cosmin Sofonea, 16. Alexandru Guban, 11. Alexandru Dumitru, 9. Cristian Guban, 7. Laureţiu Răchită (8. Nicolae Niculescu, 71’). Rezerve: 99. Cornel Dorneanu, 17. Costel Enache.

Antrenor: Nicolae Niculescu           

Au arbitrat: Ionuţ Bîţan – Marius Ruse, Robert Cîrlea.

Observator: Silviu Bălan

Cartonaşe galbene: - / M. Mihov (28)

 

Clasament

  1. Mostiştea Ulmu             24  21   2   1  104-10    65
  2. Dunărea Ciocăneşti     25  16   5   4    63-28    53
  3. Unirea Mănăstirea        24  15   5   4    66-37    50
  4. Partizan Crivăţ              25  14   3   8    62-45    45
  5. Venus Independenţa    25  14   2   9    70-34    44
  6. Victoria Chirnogi          25  13   2 10    64-46    41
  7. Tricolorul Jegălia          24  11   8   5    44-29    41
  8. ACS Roseţi                   24    9   9    6   64-39    36
  9. Dunărea Grădiştea      24  11   3 10    44-51    36
  10. Spicul Vâlcelele            25    9   3  13   40-61    30
  11. Steaua Radovanu         24    9   1  14   50-62    28
  12. Progresul Fundulea      24    7   6  11   29-46    27
  13. Viitorul Curcani             25    7   5  13   36-58    26
  14. Unirea Dragalina          24    7   4  13   37-67    25
  15. Victoria Lehliu               25    7   2  16   38-65    23
  16. Victoria Dragoş Vodă  24   4   3  17   19-78     15
  17. Zarea Cuza Vodă         25   2   1   22   23-97      7

 

Etapa a 27-a / Sâmbătă, 27 aprilie, ora 17.00

Venus Independenţa – Progresul Fundulea

Dunărea Ciocăneşti – Victoria Lehliu

Spicul Vâlcelele – Victoria Chirnogi

Viitorul Curcani – Zarea Cuza Vodă 3-0

Tricolorul Jegălia – Mostiştea Ulmu

Steaua Radovanu – Unirea Mânăstirea

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi

Victoria Dragoş Vodă – Unirea Dragalina