AJF Călăraşi | Pe 16 mai începe OFICIAL Campionatul Judeţean al Ligii a IV-a, ediţia 2020-2021

AJF Călăraşi | Pe 16 mai începe OFICIAL Campionatul Judeţean al Ligii a IV-a, ediţia 2020-2021

AJF Călăraşi a anunţat marţi pe contul personal de Facebook că doar 8 echipe se vor alinia la startul campionatului judeţean de fotbal Liga a 4-a (seniori), programat pentru duminică, 16 mai. Şase dintre ele, Unirea Mânăstirea, Dunărea Grădiştea, Conpet Ştefan cel Mare, ACS Roseţi, Dunărea Ciocăneşti şi Venus Independenţa, au activat şi în sezonul precedent în L4, alte 2, Progresul Perişoru şi Rapid Ulmeni, provenind din liga a 5-a.

Competiţia care se va desfăşura pe parcursul unui tur se va derula în perioada 16 mai – 26 iunie cu respectarea Protocolului medical emis de către MS-MTS pentru fotbalul amator.

 

Program jocuri

Et. 1 | Duminică, 16 mai, ora 17.00

Unirea Mânăstirea – Progresul Perişoru

Dunărea Grădiştea – Conpet Ştefan cel Mare

ACS Roseţi – Dunărea Ciocăneşti

Rapid Ulmeni – Venus Independenţa

Et. 2 | Sâmbătă, 22 iunie, ora 17.00

Conpet Şt. Cel Mare– ACS Roseţi

Progresul Perişoru – Dunărea Grădiştea

Rapid Ulmeni – Unirea Mânăstirea

Venus Independenţa – Dunărea Ciocăneşti

Et. 3 | Duminică, 30 mai, ora 17.00

Dunărea Grădiştea – Rapid Ulmeni

ACS Roseţi – Progresul Perişoru

Dunărea Ciocăneşti – Conpet Şt. Cel Mare

Unirea Mânăstirea – Venus Independenţa

Et. 4 | Sâmbătă, 5 iunie, ora 18.00

Progresul – Dunărea Ciocăneşti

Rapid Ulmeni – ACS Roseţi

Unirea Mânăstirea – Dunărea Grădiştea

Venus – Conpet Şt. Cel Mare

Et. 5 | Duminică, 13 iunie, ora 18.00

ACS Roseţi – Unirea Mânăstirea

Dunărea Ciocăneşti – Rapid Ulmeni

Conpet Şt. Cel Mare – Progresul Perişoru

Dunărea Grădiştea – Venus Independenţa

Et. 6 | Sâmbătă, 19 iunie, ora 18.00

Rapid Ulmeni – Conpet Şt. Cel Mare

Unirea Mânăstirea – Dunărea Ciocăneşti

Dunărea Grădiştea – ACS Roseţi

Venus Independenţa – Progresul Perişoru

Et. 7 | Sâmbătă, 26 iunie, ora 18.00

Dunărea Ciocăneşti – Dunărea Grădiştea

Conpet Şt. Cel Mare – Unirea Mânăstirea

Progresul Perişoru – Rapid Ulmeni

ACS Roseţi – Venus Independenţa