Liga a 3-a / Et. 25: Modelu a cedat acasă. Borcea, fără replică în Regie!

Vineri şi sâmbătă au avut loc partidele din Seria a 2-a a ligii a 3-a. În Regie, Agricola Borcea a fost învinsă clar de Rapid cu 6-0, deşi a avut două mari ocazii în startul confruntării.

După 4 meciuri consecutive câştigate, modelenii de la Înainte au bifat vineri a doua înfrângere la rând, cedând cu 2-3, pe teren propriu, în faţa celor de la CS Medgidia. Gazdele au condus cu 2-0 în minutul 11, încasând golul înfrângerii în minutul 90+1!

Olteniţa a stat câştigând prin neprezentare cu 3-0, Delta Tulcea părăsind competiţia în iarnă, după finalizarea turului.

Iată rezultatele înregistrate în runda a 25-a:

Etapa a 25-a / Rezultate

CS Tunari - CS Afumaţi                                0-2

Fotbal Club Rapid - Agricola Borcea        6-0

Au marcat: Cătălin Hlistei (17, 90+1), Marian Vlada (39), Alin Cârstocea (46), Petre Goge (73), Guilherme Fagundes ”Robinho” (84)

SC Popeşti Leordeni - FC FCSB 2             5-0

Progresul Spartac - Sportul Chiscani       8-0

Axiopolis Sport Cernavodă - CS Făurei   1-0

Înainte Modelu - CS Medgidia                      2-3

Au marcat: Al. Mitu (5), Al. Dobre (11) / Ergut Asan (27, 90+1), Constantin Marian Coman (52)

Delta Dobrogea Tulcea - ACSM Olteniţa   0-3

Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.