Liga a 4-a / Arbitrii şi observatorii etapei a 17-a!

Liga a 4-a / Arbitrii şi observatorii etapei a 17-a!

Sâmbătă, de la ora 14.00, AJF Călăraşi programează partidele din cadrul etapei a 17-a, ultima a turului ligii a 4-a.

Cel mai „aşteptat” duel e cel de la Independenţa dintre Venus, primul loc în clasament, cu 44 de puncte şi Spicul Vâlcelelem ocupanta locului 4 cu 32 de puncte. Derby-ul va fi arbitrat de Gabriel Bondoc, „ajutoarele” sale fiind Ionuţ Bîţan şi Laurenţiu Ruse.

Iată mai jos lista arbitrilor şi observatorilor care vor „oficia” sâmbătă:

 

Etapa a 17-a / Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 14.00

Petrolul Ileana – Dunărea Ciocăneşti

Arbitri Virgil Văleanu – Ionel Duţă şi Huan Carlos

Observator Costel Stan

ACS Roseţi – Steaua Radovanu

Arbitri Viorel Ciobănescu – Iulian Creţu, Niscov

Observator Constantin Petre

Unirea Mânăstirea – Progresul Fundulea

Arbitri Costin Dan – Florinel Dinu, Cătălin Bratu

Observator Mirel Burlacu

CSM Olteniţa – Tricolorul Jegălia

Arbitri Marius Anghel – Bogdan Negoiţă, Alex. Nicoiu

Observator Alexandru Botea

Conpet Şt. cel Mare – Victoria Lehliu

Arbitri Daniel Vasile – Robert Cîrlea, Cristian Călin

Observator Ionel Ivanciu

Unirea Dragalina – Vulturii Gălbinaşi

Arbitri Cristi Zardova – Nicuşor Oprea, Marian Oprea

Observator Constantin Ştefan

Victoria Chirnogi – Dunărea Grădiştea

Arbitri Adrian Ilie – Petronel Nicu, Ştefan Tudor

Observator Silviu Bălan

Venus Independenţa – Spicul Vâlcelele

Arbitri Gabriel Bondoc – Ionuţ Bîţan, Laurenţiu Ruse

Observator Iulian Bobeică

Viitorul Curcani – Partizan Crivăţ

Arbitri Liviu Mitea – Alexandru Popa, Alexandru Paraschiv

Observator Ionel Alexandru

aldis

Clasament

  1. Venus Independenţa  16  14   2   0   63-9     44
  2. Unirea Mânăstirea      16  12   1   3   52-14   37
  3. Partizan Crivăţ             16  10   4   2   55-25   34
  4. Spicul Vâlcelele            16  10   2   4   39-26   32
  5. CSM Olteniţa                16  10   1   5   54-21   31
  6. Dunărea Ciocăneşti     16    9   1   6   47-23   28
  7. ACS Roseţi                     16    8   2   6   49-35   26
  8. Dunărea Grădiştea      16    8   2   6   46-34   26
  9. Viitorul Curcani            16    8   2   6   39-35   26
  10. Victoria Chirnogi        16    8   0   8   38-35   24
  11. Progresul Fundulea   16    7   0   9   25-29   21
  12. Victoria Lehliu            16    5   3   8   33-41   18
  13. Steaua Radovanu      16    5   3    8   39-48   18
  14. Tricolorul Jegălia       16     5   2   9   26-39   17
  15. Unirea Dragalina       16     4   1 11   27-53   13
  16. Petrolul Ileana           16    4   0  11   32-60  12
  17. Vulturii Gălbinaşi      16    3   0  13   26-94     9
  18. Conpet Şt. Cel Mare 16    1   0  15   16-85     3