Sâmbătă, de la ora 14.00, AJF Călăraşi programează partidele din cadrul etapei a 17-a, ultima a turului ligii a 4-a.
Cel mai „aşteptat” duel e cel de la Independenţa dintre Venus, primul loc în clasament, cu 44 de puncte şi Spicul Vâlcelelem ocupanta locului 4 cu 32 de puncte. Derby-ul va fi arbitrat de Gabriel Bondoc, „ajutoarele” sale fiind Ionuţ Bîţan şi Laurenţiu Ruse.
Iată mai jos lista arbitrilor şi observatorilor care vor „oficia” sâmbătă:
Etapa a 17-a / Sâmbătă, 23 noiembrie, ora 14.00
Petrolul Ileana – Dunărea Ciocăneşti
Arbitri Virgil Văleanu – Ionel Duţă şi Huan Carlos
Observator Costel Stan
ACS Roseţi – Steaua Radovanu
Arbitri Viorel Ciobănescu – Iulian Creţu, Niscov
Observator Constantin Petre
Unirea Mânăstirea – Progresul Fundulea
Arbitri Costin Dan – Florinel Dinu, Cătălin Bratu
Observator Mirel Burlacu
CSM Olteniţa – Tricolorul Jegălia
Arbitri Marius Anghel – Bogdan Negoiţă, Alex. Nicoiu
Observator Alexandru Botea
Conpet Şt. cel Mare – Victoria Lehliu
Arbitri Daniel Vasile – Robert Cîrlea, Cristian Călin
Observator Ionel Ivanciu
Unirea Dragalina – Vulturii Gălbinaşi
Arbitri Cristi Zardova – Nicuşor Oprea, Marian Oprea
Observator Constantin Ştefan
Victoria Chirnogi – Dunărea Grădiştea
Arbitri Adrian Ilie – Petronel Nicu, Ştefan Tudor
Observator Silviu Bălan
Venus Independenţa – Spicul Vâlcelele
Arbitri Gabriel Bondoc – Ionuţ Bîţan, Laurenţiu Ruse
Observator Iulian Bobeică
Viitorul Curcani – Partizan Crivăţ
Arbitri Liviu Mitea – Alexandru Popa, Alexandru Paraschiv
Observator Ionel Alexandru
Clasament
- Venus Independenţa 16 14 2 0 63-9 44
- Unirea Mânăstirea 16 12 1 3 52-14 37
- Partizan Crivăţ 16 10 4 2 55-25 34
- Spicul Vâlcelele 16 10 2 4 39-26 32
- CSM Olteniţa 16 10 1 5 54-21 31
- Dunărea Ciocăneşti 16 9 1 6 47-23 28
- ACS Roseţi 16 8 2 6 49-35 26
- Dunărea Grădiştea 16 8 2 6 46-34 26
- Viitorul Curcani 16 8 2 6 39-35 26
- Victoria Chirnogi 16 8 0 8 38-35 24
- Progresul Fundulea 16 7 0 9 25-29 21
- Victoria Lehliu 16 5 3 8 33-41 18
- Steaua Radovanu 16 5 3 8 39-48 18
- Tricolorul Jegălia 16 5 2 9 26-39 17
- Unirea Dragalina 16 4 1 11 27-53 13
- Petrolul Ileana 16 4 0 11 32-60 12
- Vulturii Gălbinaşi 16 3 0 13 26-94 9
- Conpet Şt. Cel Mare 16 1 0 15 16-85 3