AJF Călăraşi / Echipele calificate în etapa a 2-a a Cupei României – Faza judeţeană

La finele săptămânii trecute s-au desfăşurat partidele din cadrul primet etape a Cupei României – Faza judeţeană, ediţia 2018 – 2019.

Deţinătoarea trofeului, Mostiştea Ulmu a câştigat clar partida de la Perişoru, învingând cu 7-1 pe Progresul.

Dunărea Ciocăneşti a câştigat cu 3-0 prin neprezentare partida ce ar fi trebuit să aibă loc la Dorobanţu cu Avântul.

Înfrângere surprinzătoare pentru Venus la Dichiseni. Campioana a fost depăşită de Viitorul cu 7-6 după executarea loviturilor de departajare. După 90 de minute regulamentare, scorul a fost egal, 3-3. La capătul prelungirilor, cele două combatante se aflau din nou la egalitate, 4-4. La penalty-uri, Viitorul a avut mai mult noroc învingând cu 3-2.

Partida de la Budeşti dintre CS şi Steaua Radovanu nu s-a desfăşurat, ambele echipe declarând forfait. Se aşteaptă o decizie a AJF în acest sens.

Iată mai jos rezultatele din prima etapă. Echipele bolduite s-au calificat în etapa a 2-a.