Liga a 2-a / Remiză albă în ultimul joc al etapei a 9-a. Dunărea, pe 17!

Liga a 2-a / Remiză albă în ultimul joc al etapei a 9-a. Dunărea, pe 17!

Marţi seară pe „Ilie Oană” din Ploieşti s-a consumat şi ultima partidă din cadrul rundei a 9-a. Petrolul şi CS Mioveni au încheiat jocul aşa cum l-au început, 0-0. Este al 3-lea joc consecutiv fără victorie, disputat pe teren propriu de ploieşteni!

Dunărea Călăraşi a repurtat sâmbătă o victorie reconfortantă trecând cu 4-0 de la Pandurii Tg. Jiu. În ciuda rezultatului pozitiv, echipa noastră se află pe 17 cu 9 puncte.

Etapa a 10-a debutează sâmbătă, 5 octombrie şi se va încheia trei zile mai târziu.

Dunărea va juca în deplasare cu Daco Getica Bucureşti, meciul fiind programat sâmbătă, cu începere de la ora 11.00, pe arena din Colentina.

 

Etapa a 9-a

FK Csikszereda – Univ. Cluj 1-1

Au marcat: Szilard Magyari (65) / Artur Crăciun (76)

CSM Reşiţa – Farul Constanţa 2-1

Au marcat: Daniel Ene (18), Dragoş Săulescu (78) / Alexandru Stoica (45+1 – pen.)

Viitorul Pandurii – ASU Poli Timişoara 1-4

Au marcat: Francois Yabre (58( / Alin Manea (14), Adrian Ungureanu (45+1) Marvin Schieb (74), Mircea Axente (89)

Gloria Buzău – Concordia Chiajna 2-1

Au marcat: Bogdan Chipirliu (840, Valentin Alexandru (90+5 – pen.) / Paul Batin (41)

UTA Arad – Daco Getica Bucureşti 6-0

Au marcat: Ciprian Rus (12(, Valentin Buhăcianu (42, 68, 76, 85), Octavian Ursu (83)

Dunărea Călăraşi – Pandurii Tg. Jiu 4-0

Au marcat: Bogdan Rusu (21), Bogdan Şandru (29), Ariel Lopez (45), Georgian Honciu (85)

FC Argeş – Turris Turnu Măgurele 3-2

Au marcat: Vasile Buhăescu (17, 65 – pen.), Vlad Motroc (90+1) / Sergiu Negruţ (6), Silviu Pană (87)

Ripensia Timişoara – Sportul Snagov 3-1

Au marcat: Albert Voinea (56, 83), Alexandru Popovici (72) / George Apostol (10)

Metaloglobus – FC Rapid 0-0

Petrolul Ploieşti – CS Mioveni 0-0

Clasament

  1. Turris Oltul            9   7   1   1   20-5    22
  2. UTA Arad               8   6   1   1   26-5    19
  3. SCM Gloria            9   6   1   2   18-7    19
  4. CS Mioveni            9   4   5   0   11-5    17
  5. FC Rapid                9   5   2   2   13-9    17
  6. FC Argeş                9   5   1   3  12-10   16
  7. Metaloglobus       9   4   2   3  14-10   14
  8. CSM Reşiţa           9    3   3   3  11-9     12
  9. Farul Constanţa   9   3   3   3    6-6      12
  10. Concordia           9   3   3   3    8-11   12

    11. Petrolul Ploieşti  8   3   3   2    7-10   12

  1. Ripensia              9    3   2   4  11-13  11
  2. Viitorul Pandurii 9   3   2   4   7-12   11
  3. Univ. Cluj            8    3   1   4  11-8    10
  4. ASU Poli              9    2   3   4    7-6      9
  5. FK Csikszreda     8    2   3   3    8-10    9
  6. Dunărea              9    2   3   4  10-13    9
  7. Daco Getica        9    2   0   7    4-19    6
  8. Pandurii Tg. Jiu  9    1   2   6    5-19     5 
  9. Sportul Snagov  9    0   1   8    3-26     1

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 5 octombrie, ora 11.00

Farul Constanţa – Sportul Snagov

CS Mioveni – FK Csikszereda

Pandurii Tg. Jiu – Petrolul

Concordia Chiajna – Metaloglobus

CSM Reşiţa – Viitorul Pandurii

Daco Getica – Dunărea Călăraşi

Sâmbătă, 5 octombrie, ora 14.00

ASU Poli – FC Argeş

Duminică, 6 octombrie, ora 13.00

Univ. Cluj – Ripensia Timişoara

Marţi, 8 octombrie, ora 19.30

Turris Tr. Măgurele – Gloria Buzău

FC Rapid – UTA Arad amânat