Liga a 2-a / Et. 3: FC Universitatea Craiova – Dunărea Călăraşi, sâmbătă, 12 septembrie, ora 18.00

Liga a 2-a / Et. 3: FC Universitatea Craiova – Dunărea Călăraşi, sâmbătă, 12 septembrie, ora 18.00

FRF a decis ca partida de la Severin, din cadrul rundei a 3-a dintre FC Universitatea Craiova şi Dunărea Călăraşi să se desfăşoare sâmbătă, 12 septembrie, de la ora 18.00.

„Galben – albaştrii”, două victorii din tot atâtea meciuri jucate, ocupă primul loc în vreme ce oltenii se află pe 4 cu puncte.

În runda precedentă, la Călăraşi, Dunărea a învins-o cu 3-0 pe Fotbal Comuna Recea iar FCU a remizat la Miercurea Ciuc, 1-1 cu FK Csokszereda. Miercuri într-un joc restanţă din prima etapă, Craiova lui Mititelu a trecut de Ripensia Timişoara cu 4-1.

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 12 septembrie, ora 11.00

Fotbal Comuna Recea – Viitorul Pandurii

Aerostar Bacău – CSM Reşiţa

Unirea Slobozia – CS Mioveni

Metaloglobus – Concordia Chiajna

Pandurii Tg. Jiu – Turris Tr. Măgurele

Sâmbătă, 12 septembrie, ora 13.00

CSM Slatina – FC Rapid

Sâmbătă, 12 septembrie, ora 18.00

U Craiova – Dunărea Călăraşi

Duminică, 13 septembrie, ora 14.30

SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj

Luni, 14 septembrie, ora 18.00

ASU Poli Timişoara – Farul Constanţa

Marţi, 15 septembrie, ora 19.30

Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara

FK Csikszereda va sta.

Clasament

1. Dunărea Călăraşi        2   2   0   0   4-0   6

2. FC Rapid                    2   2   0   0   5-2   6

3. Farul Constanţa          2   2   0   0   3-1   6

4. U Craiova                    2   1   1   0   5-2   4

5. Concordia Chiajna      2   1   1   0   4-2   4

6. FK Csikszereda          2   1   1   0   2-1   4

7. ASU Poli Timişoara    2   1   1   0   1-0   4

8. Petrolul Ploieşti           2   1   0   1   5-2   3

9. Universitatea Cluj        2   1   0   1   1-1    4

10. Viitorul Pandurii         2   1   0   1   3-4    3

11. Unirea Slobozia         2   1   0   1   2- 3   3

12. Gloria Buzău              2   0   2   0    1-1   2

13. CS Mioveni                2   0   2   0    0-0   2

14. Metaloglobus            1   0   1   0    2-2   1

15. Turris Tr. Măgurele   2   0   1   1    2-3   1

16. Pandurii Tg. Jiu         1   0   0   1   1-2   0

17. CSM Slatina               2   0   0   2   1-3   0

18. Aerostar Bacău         2   0   0   2   0-2   0

19. Ripensia Timişoara   1   0   0   1   1-4   0

20. CSM Reşiţa               1   0   0   1   0-4   0

21. Fotbal C. Recea        2   0   0   2   0-4   0