Liga 3 | Dunărea, învinsă de SC Popești Leordeni!

Arena Ion Comșa a găzduit sâmbătă amicalul dintre Dunărea Călărași și SC Popești Leordeni (L3), încheiat cu victoria la limită a oaspeților, scor 0-1. Ilfovenii care au dominat disputa au marcat în startul părții secunde.

În formula de start au fugurat și 3 din cele 4 achiziții realizate, Reinaldo Radu, Mihăiță Lemnaru și Dorin Radu, cea de-a 4-a, Iulian Ilie fiind introdus după pauză. În repriza secundă, antrenorul Gică Mihali a mizat în atac și pe camerunezul Passi Njopgang (28 de ani) care a evoluat în urmă cu o săptămână la Modelu pentru Cetatea Turnu Măgurele.

A fost al 4 lea test susținut de “galben-albaștri” în această pauză competițională. Până acum, Dunărea a obținut două victorii, ambele în fața echipelor de liga a 4-a, Spicul Vâlcelele și respectiv Dunărea Grădiștea și o înfrângere, suferită în fața teleormănenilor de la Cetatea Turnu Măgurele, din liga 3. Următoarea partidă este programată sâmbăta viitoare în Capitală cu CS Dinamo.

Dunărea Călărași – SC Popești Leordeni 0-1

Dunărea: Rareș Șerban – Reinaldo Radu, Ionuț Țenea, Robert Ivan, Teodor Caragea, Mihai Lupu – Dorin Radu, Valentin Andrei, Jude Nwankwo – Mihai Lemnaru – Eugen Nica.

Rezerve: Mihai Irimiea – Marian Drăghici, Adrian Blidar, Passi Njopgang, Iulian Ilie, Mădălin Apostol, Adrian Coleașă, Țeicu, Luca Ciortea.